Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakás adásvételnél az eladónak...

Lakás adásvételnél az eladónak és a vevőnek is van külön ügyvédje? Mi a helyzet, ha az eladó visz ügyvédet? A vevő érdekeit ő nyilván nem képviseli.

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
így van. mindenkinek van ügyvédje. vagy legalábbis elkéri a másik fél szerződéstervezetét amit aláírnak és kibeszéli külön, nem kell elvinni
2011. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Egyazon ügyvéd hivatalosan mindkét fél érdekét képviseli...
2011. aug. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor mi eladtunk, vettünk lakás, mindkétszer az eladó ügyvédjénél köttetett a szerződés. Persze, átolvasások után.


Biztos tudod, de nagyon fontos az is, hogy csinálj előre egy jegyzőkönyvet a közüzemi órákról gyári szám és óraállás rovattal. Kulcsátadáskor rögzítsétek az órák állását és írjátok alá, lehetőleg két tanúval. Valószínűleg egyikőtök sem megy egyedül. Akkor ezzel bemehetsz az összes szolgáltatóhoz.


manju

2011. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom - nálunk is így volt - hogy a vevőnek van ügyvédje, ő készíti el az adásvételi szerződést. Végül a vévőnél a pénz, ő diktál.

Bár meg lehet egyezni, ha a vevő belemegy, de nekem bizalmatlanságra adna okot, hogy miért nem az én ügyvédemet akarná az eladó (lakásmaffia). Már eleve olyan ügyvédhez megy az ember ilyen esetben, akit ismer, nehogy a pénze, lakása bánja.

2011. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában a vevő viszi az ügyvédet, nem az eladó.
2011. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!