Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha már lassan 3 éve szültem...

Ha már lassan 3 éve szültem (2008. dec. Végén), és most fogok 2 héten belül megint, a tgyás papírokat akkor is a munkahely tölti ki?

Figyelt kérdés
Azt mondta az ügyintéző, nem a fizumból fogják számolni, hiszen már 2008. okt óta táppénzen voltam, majd dec-től tgyáson, majd gyeden, most gyesen...de akkor minek a foglalkoztatói igazolás stb?....mert erre viszont nem tudott válaszolni.
2011. aug. 17. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kifizetőhely a munkahelyed,akkor nekik kell ezt intézni!

Neked egyedül a dokitól kell a papír,és ha megszülsz,akkor az anyakönyvi kivonat másolatát kell leadnod a munkahelyeden- hogy a taj kártyája kell e a kicsinek,arra nem emlékszem,de a többiben biztos vagyok!


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,36hkm.

2011. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen. de a munkahelyem nem kifizetőhely.
2011. aug. 18. 16:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Idézem az Oep- től:

Ha a foglalkoztatónál társadalombiztosítási kifizetőhely nincs,a foglalkoztató a terhességi- gyermekágyi segélyre vonatkozó kérelem elbírálásához "foglalkoztatói igazolás"-t állít ki,és azt a biztosított által benyújtott igazolásokkal együtt 5 napon belül a székhelye (telephelye) szerinti illetékes egészségbiztosítási szakigazgatási szervnek megküldi. A foglalkoztató a foglalkoztatói igazolást 2 példányban köteles kiállítani,és annak egy példányát 5 évig megőrizni. A foglalkoztató a kérelem,illetve igazolások átvételét (beérkezését) hitelt érdemlő módon köteles igazolni.


Ahogy értelmezem,Te töltöd ki a t.gyás igénylő papírt,és beadod a munkahelyednek az orvosival együtt. Innentől Ők intéznek mindent!



Remélem tudtam segíteni!

2011. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja,és a gyes-ről ne feledkezz el lemondani! Mert ha nincs meg a Mák-tól a papír,hogy nem jár a gyes,akkor nem adják meg a t.gyás-t! Mi ezzel majdnem megszívtuk! 2 éve amikor intéztük,akkor a mák csak nekem küldött határozatot,az oep-nek nem. Az oep addig nem adta meg a t.gyás-t amíg a kezükben nem volt az igazolás! 2 hónap után közölték,hogy amit én kaptam,annak a fénymásolata is elég! 2 hónapig nem kaptunk semmit a családin kívül!


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!

2011. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)))
2011. aug. 19. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!