Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pályakezdőként vagyok beregisz...

Nono1991 kérdése:

Pályakezdőként vagyok beregisztrálva frissen a munkaügyi központba és nem kapok semmi támogatást mert még nincs meg a ledolgozott 200napom. önkorményzatnál jár e valami támogatás? Szociális segély vagy bármi hasonló

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Párom azt hiszem egy évig nem kapott semmit.

Ő is pályakezdő volt , ezért nem volt előtte ledolgozott napja, hiába talált munkát ott nem jelentették be. Így egy évig smmit nem kapott. 1 év után kapta a szociális segélyt, de együttműködőnek kell lenni végig a munkaüggyel. Menj be az önkormányzathoz és igényelj hatósági igazolást, ami arra jó hogy legalább ellátnak az orvosnál ingyen ha valami baj van. Ha lesz már szoc. segélyed akkor ez már nem kell.Szóval ezt mindenképp intézd el.

2011. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is múltkor bementem, regisztráltam pályakezdőként és megkérdeztem ezt a tb-s ügyet. Nekem is akkor mondták, hogy a pályakezdőket nem támogatják semmiben, de adtak egy hatósági bizonyítványt, azzal bementem az önkormányzathoz, kitöltöttem egy lapot. Ma meg is jött az amivel jogosult vagyok az egészségügyi szolgáltatásokra. Az 1 évig érvényes.
2011. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nekem azt mondták a munkaügyiben hogy jár a tb.

1. válaszolónak írom hogy nekem már több mint 100ledolgozott napom van bejelentve tehát mindenképpen van valami a hátam mögött, akkor sem jár semmi?

2011. aug. 26. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzat csak akkor ad (BPJ-t), ha lejárt az álláskeresői ellátásod, vagy ha erre nem voltál jogosult, akkor legalább 1 éve regisztrált álláskeresőnek kell lenned (meg persze szociálisan rászorultnak)

A szociális törvényben megtalálod ezt az aktív korúak ellátása címszó alatt.

A TBd csak akkor rendezi a munkaügyi, ha pénzbeli ellátást is kapsz tőlük. Ha csak regisztrált vagy, akkor nem.

Viszont jogosult lehetsz az ellátásra más alapján is (pl. a nappalis diákok a diákigazolványuk érvényessége alatt jogosultak az eü. ellátásra, nem kell Tbt fizetniük)

2011. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!