Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kihez fordulhatok ilyen...

Kihez fordulhatok ilyen ügyben az ELMÜ-nél? S. O S segítséget szeretnék!?

Figyelt kérdés
2 évig nem olvasták le a fogyasztási egyenleget,csak az általányt fizettük...egyben kiküldték a számlát fél millió Ft-ról...kértük a 20 hónapos részletfizetés lehetőségét,hiszen ŐK a hibásak,mert nem olvasták le az állást...eddig 2 kérvényt írtunk,semmi reagálás rá,csak a felszólítás,hogy okt.10.-től kikapcsolhatják...bementem kb 10x-re személyesen és azt mondták eddig,hogy biztosan megkapjuk a részletfizetést,de ma felhívták a központot és ott azt mondták fizessem be a felét majd utána adnak 2 részletet...Ezt tuti nem tudom teljesíteni...jah és az indok az volt,hogy nekem kelett volna figyelnem,hogy mennyit fogyasztok+ hogy miért nem jeleztem feléjük,hogy nem kaptam éves értesítést...Ilyenkor még kihez fordulhatok ? Nekem hónapok óta azt mondták bent személyesen( több alkalommal is)hogy megfogjuk kapni a részletfizetést...Fogyasztóvédelem ?
2011. szept. 27. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell, hogy mondjam részben igaza van az elmünek.

Kötöttél velük egy szerződést, amiben benne kell lennie mindennek. Pl. az is, hogy mik a fogyasztó jogai és kötelességei. Ha átalánydíjas vagy, akkor a részszámlákon rajta van, vmi hasonló szöveg, hogy "A várható mérőóraállás tervezett időpontja....." Ha mondjuk az van, hogy 2011 május2 és 2011 június 15 között, akkor neked június 16-án bizony értesíteni kellett volna őket.

Az is előfordulhat pl, hogy nem tudta leolvasni az órát, mert nem voltatok otthon, és ezért a következő évben is csak az előző időszakra vetített átlagfogyasztást tudták csak alapul venni, és ez alapján számláztak.

És hidd el, hogy a jóindulat szól belőlem, de te is elbutáskodtad a dolgot. Függetlenül attól, hogy ténylegesen megtörtént-e vagy sem a leolvasás, éves elszámolószámlát kellett kapnod, amin a -tól -ig kw fel van tüntetve, tehát hogy hány KW-ott fizettél egy évben. És bizony illett volna ellenőrizni a tényleges állással.


Ne haragudj, de ezt muszáj volt leírnom.

De egyébként igen, nyugodtan fordulj bizalommal a fogyasztóvédelemhez, lehet hogy tudnak segíteni, tanácsot adni. Sok sikert!

2011. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mellékesen megkérdezhetem, hogy mekkora házban laksz és mekkora átalányokat fizettél idáig?

Csak azért kérdezem, mert ez a fél milla az nekünk valamivel több, mint 3 éves fogyasztásunk.

2011. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A ház kb 80 m2...A fűtést is elektromosan oldjuk meg( csak 2 szobát fűtünk) mert a cirkó tönkrement :( vizünk így sincs meleg :(


Köszi a választ !

2011. szept. 28. 15:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha villannyal fűtöttél, akkor alapból tudnod kellett volna, hogy költségnövekedésed merül fel.

Emellett ezt írtad: "Nekem hónapok óta azt mondták bent személyesen( több alkalommal is)hogy megfogjuk kapni a részletfizetést"


Vagyis a számla megküldése és az általad elmondott válasz között "hónapok" teltek el. Ebben az időben mennyit törlesztettél a tartozásodból? Mert ha ezekben a "lufihónapokban" is befizetsz valamennyit, a szolgáltató sokkal könnyebben ad részletfizetést.

2012. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!