Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kérdésem az :Rokkantnyugdíjb...

Ilcsi750 kérdése:

A kérdésem az :Rokkantnyugdíjbol élek mellette 4 órában dolgozom, be vagyok jelentve. Anyám aki egyedül él és van havi jövedelme (+2 testvérem), Tőlem kér szülőtartást. Mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 06:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
Jól értelmeztem a kérdést? Anyukád és a két testvéred is azt akarja, hogy tarsd el őket?
2011. szept. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A tartási kötelesség akkor áll fenn, ha a szülő rászorult. Ez viszonzott tartás, amiért ő is felnevelt, gondozott, amire való kötelezést a bíróságtól lehet kérni. Itt a pontos jövedelmi-vagyoni viszonyok mellett azt is mérlegelik, hogy mi vezetett oda, hogy a szülő nem tudja eltartani magát. Csak az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja, és akinek tartásra kötelezhető házastársa vagy bejegyzett élettársa sincs. Ha Anyudnak van jövedelme, akkor nem fogják megítélni. A két testvéred (már ha kiskorúak) tartását meg az apjuk nyakába varrja, tőle kérjen tartásdíjat, ne veled akarja megfizettetni.
2011. szept. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Istenem...Sajnálom.


Ezt bíróságon kell benyújtani.Remélem nem ítélik meg...A testvéreid hány évesek??Kiskorúak??Anyukádnak van havi jövedelme nem kérhet tartásdíjjat...Igényeljen segélyt a hivatalnál.

2011. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Mindkét testvérem felnőtt.
2011. szept. 30. 17:10
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak Anyám kért tartást,Tőlem.(Viszont a két tesó Anyuhoz van állandora bejelentve.)
2011. szept. 30. 17:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha bíróságra adják akkor nem hinném,hogy töled fognak vonni,ha a 2 testvér ott van bejelentve....

A testvérek dolgoznak,van jövedelmük??

Miért töled követel anyud????

Ha nekem se lenne akkor én nem adnék,ha testvér is van vele...Igényeljen a helyi hivatalban segélyt.x összeget fizetnek havonta.

2011. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyiksem lakik Vele.Jah,és egyik sem dolgozik,nekik jobb a helyzetük,mint nekem.
2011. szept. 30. 17:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor miért töled követel???

A testvérek??Ne hagyd magad...Gondolom beteg vagy auért vagy rokkantságin.Amit tudsz megteszel dolgozol 4 órában amennyit lehet....Te magadtól ne adj hátat a dolognak.Ha akar anyukád menjen bíróságra.Ne hogy még te fizesd azt is!!!Azért ez nem így van.

2011. szept. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már volt bíroságon,ezért tettem fel a kérdést,itt.


Kaptam 15napot hogy reagáljak.

2011. okt. 1. 09:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért ez durva.Miért nem kér minden testvértöl segítséget....

A hivatalban nyújtott be igényt segélyre???Miért került ilyen helyzetbe????

Tudom sok a kérdés....Ha te magad is nehezen élsz meg akkor honnan veszi,hogy tudod öt tartani???Miért nem költöztök akkor össze???Közös költségre.Te egyedül élsz??

2011. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!