Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-ről rendelt kabátokra...

Ebay-ről rendelt kabátokra mennyi vámot kell majd fizetni?

Figyelt kérdés

Rendeltem három télikabátot. És kértem az eladót hogy külön csomagokban küldje, de még erre nem válaszolt. Megúszhatom a vámot? És ha mégsem, akkor fel kellene érte mennem Pestre, vagy megoldható átutalással is? Mennyi pénzembe kerül majd ha a vámosok kiszúrják?


[link]


2011. okt. 14. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Az áru értéke+szállításra jön rá a 3,5% vám, de az igazán sok, hogy erre még rájön 20% áfa. A vám szerencsejáték, vagy kiszúrják vagy nem. Ha az eladó hajlandó rá, akkor érdemes a vételárnál kisebb, de azért reális összeget ráírni, meg pl használt vagy ilyen kamu dolgot. (a vámosok felülbírálhatják, ha irreálisnak tűnik az összeg, ezért kell hihető árat írni), így spórolni lehet pár ezret.
2011. okt. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha kiszúrják és azt mondom hogy nekem nem éri meg érte menni pestre, akkor visszaküldik az eladónak?
2011. okt. 14. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:
sokkal egyszerűbb lett volna egyesével leütni őket
2011. okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyesével ütöttem le őket, de az eladó nem adta postára, csak amikor már a 3-at is leütöttem és kifizettem. :(
2011. okt. 14. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!