Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » FIZETÉSI FELSZÓLÍTÁS (2000.12....

FIZETÉSI FELSZÓLÍTÁS (2000.12.31. - most? )

Figyelt kérdés

Kedves Hozzászólók!


A véleményetekre lennék kíváncsi. Tegnap kaptam egy fizetési felszólítást a víz- és kommunális kft-től, hogy 2000. dec. 31-i fizetési határidővel van egy csekk elmaradásom (11 évvel ezelőtt). Eddig nem is hallottam róla, de sajnos ennyi időre visszamenőleg már nem emlékszem... Igyekeztem mindig határidőre befizetni, soha sem volt elmaradásom (tudomásom szerint). Erre most 11 évvel később jelezték, hogy 4800 Ft-os csekk befizetés elmaradt, kamat hozzá 12000 Ft + postaköltség 315 Ft + ügykezelési díj 400 Ft = 17700 Ft. MI EZ!? Eddig miért nem értesítettek róla? Vagy miért nem tiltották le az összeget? 11 év után nem évül el? Reklamálni megyek majd, csak kíváncsi vagyok, hogy jogilag ezt megtehetik?


2011. okt. 22. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt kéne megtudni,hogy a szolgáltatásoknál mennyi az elévülési idő ha van egyáltalán.

Általában a tartozás követelés elévülési ideje 5 év.Vagyis 5 éven keresztül meg kell őrizned minden papírt,csekket,nyomtatványt.Az 5 év alatt a tartozáskövetelőzőnek meg kell kísérelnie,hogy értesítsen téged akár levélben,telefonon,vagy személyesen.

Mivel évek óta hozzászoktak az emberek,hogy nem veszik át a leveleket így egy sima levél értesítése is elegendő,mert a tartozás követelőző már tudja bizonyítani,hogy többször igyekezett reagálni,csak éppen a másik fél nem reagált.Minden egyes értesítéssel az elévülési idő tovább folytatódik.Ezért bizony előfordul hogy a tartozás már 11 vagy akár 15 éve folyamatban van.


DE! Te azt írod,hogy semmit nem kaptál.Sem levelet,sem telefont,semmit.Neked 2001-től kellett volna hogy rendszeresen (vagy évente egyszer) felhívják a figyelmedet a tartozásra.2001-től minden évben az év végi elszámolásoknál (amit mindig kiküldenek) jelezni kellett,hogy mínuszban vagy..Feltételezem,hogy ha jelezték volna akkor már rég lerendezted volna.Ezért én a helyedben írásos levélben elutasítanám a követelésüket,megindokolva,hogy az elmúlt 11 év alatt egyetlen év végi elszámolásban nem szerepel a tartozás összege,és mivel az elévülési idő már lejárt,nem érzed jogosnak a követelésüket.

Megírnám,hogy amennyiben továbbra is zaklatnak ezzel a nem létező üggyel kapcsolatban,kénytelen leszel bírósághoz fordulni..

(csak megjegyzem,sokszor csak próbálkoznak,mert sokan vannak akik inkább fizetnek,de félnek a bírósági fenyegetőzésektől)

2011. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy elírták a dátumot. Egyébként nézd meg a számlaleveleidet, azokon szerepelnie kell minden hónapban az egyenlegednek: volt-e elmaradás, vagy túlfizetés.
2011. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

A levélben többször is a 2000. december 31-i dátum szerepel, illetve 1995-2011-ig ! lévő dátumról készítették az összesítést, és ezt az 1 hónapnyi elmaradást találták. (Lehetséges, hogy valami váltás volt a szolgáltatónál... Nem tudom...) 1 db ajánlott levél érkezett az elmúlt 11 évben erről a tartozásról, erre van a tételek között költségként 315 Ft felszámítva (most 2011. októberében). Még csak azt sem merem 100%-ra kijelenteni, hogy be van-e fizetve, de kb 99%-ra igen, mert mindig a csekk befizetése volt az első a költekezéseimben... Bármilyen tévedés (esetleg a csekk hiányzása) előfordulhatott, ami miatt esetleg hiányzik ez a befizetésem, de gondolom, hogy az elmúlt 11 évben valahol ennek jelentkeznie kellett volna, de soha egyetlen hónapban sem szerepelt a levelek között, hogy lejárt tartozásom lenne vagy bármilyen elmaradásom... Nem tudom, hogy ki mennyire precíz, de nekem már nincsenek meg a 11 évvel ezelőtti befizetéseimnek a csekkjei, így csekkel nem tudom bizonyítani az igazamat. Tehát én úgy gondolom, hogy ez már mindenképpen elévült és nincs joguk 11 év után első felszólítást kiküldeni és kamatos kamattal megnövelve az összeget pénzt követelni. 2001-ben még ezt megértettem volna, de azóta már nagyon sok víz lefolyt a Dunán... meg lefolyóban... Csak sikerült rajta jól felhúznom magam ill. mehetek reklamálni, magyarázkodni... 4 e Ft-os nem bizonyítható 11 évvel ezelőtti tartozásért most nem szeretnék 17 e Ft-ot fizetni, mert szerintem nem jogos és nem etikus ez a hozzáállás és eljárás a szolgáltatótól...

2011. okt. 22. 13:36
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok

Hidd el nekem hogy nagyon kevés ember van(ha egyáltalán van olyan) aki 10-15 éves csekkbizonylatokat megtart.Ha én megtartottam volna már rég elleptek volna a kis lakásomban.

5 évig kell megtartani.Ez bőven megvolt a te esetedben is.

Minden évben van év végi elszámolás,ami kötelező a szolgáltató részéről.

Jól írta a második író,hogy voltaképpen minden elszámolásnál rögzíteni kellene hogy hiányban vagy túlfizetésben vagy-e.

Minden évben az év végi lezárásnál is jelezni kellett volna neki,hogy az X,évben X összeg hiányod van és fizesd be X.napon belül.Vagy az X.évben X összeg túlfizetésed van amit visszautalnak vagy annyival kevesebbet kell fizetni a következő hónapban,mert beszámolják..

11 év után előenni egy 1995-ös vagy 2000 be nem fizetett összeget nem törvényes.

Én nem aggódnék,de megírnám a panaszlevelet,hogy vegyék észre,nem mindenkiből lehet hülyét csinálni..

Hidd el nekem,hogy tapasztalatból beszélek,mert minket is zaklattak 2001-es tartozás miatt(bár ez otp tartozás,az illető elhunyt)

Tavalyelőtt már én írtam az OTP-nek (mert az otp mindig új behajtócégnek átadja,ha az előző lezárja hogy nem követelhető) hogyha még egyszer ezzel zaklatnak minket akkor pert indítunk,és zaklatásért bepereljük őket.(lekopogom) de azóta néma csend van..

2011. okt. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!