Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A helyemben mit kezdenétek...

A helyemben mit kezdenétek ezzel a félretett 650 000 Ft-tal?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, másodéves egyetemista (közgázra járok). A szüleim az egyetem előtt adtak 650ezer Ft-ot, amit betétbe lekötöttem, azóta is kamatozik a bankban. Azonban szakmai cikkeket, véleményeket olvasgatva egyre bizonytalanabb vagyok, érdemes-e forintban tartogatnom a pénzem. Mivel az osztrák határ mellett élek, így gondoltam az euro-ra való beváltáson is. Jó-jó euro-válság így meg úgy, de az euroban lévő pénzem soha nem fog köddé válni, egyetem után is a rendelkezésemre fog állni (különösen az osztrák határ mellett), azonban a forint...?! Ki tudja, azzal mi lesz, tavaszra sokan rosszat jósolnak az országot illetően. Most pedig, hogy lement az euro, 303Ft-ért tudnám váltani, ez az utóbbi időkben elég jó árfolyam.

A másik verzió esetleg még az lenne, hogy az egyik részét a pénzemnek euroba váltom, a másik részét pedig vagy egy más valutába (pl norvég korona) vagy marad forintban. A lényeg számomra az, hogy az érték megmaradjon, hogy 2 év múlva, az egyetem után, kikerülve a nagybetűs életbe is meglegyen ez a pénz kezdőtőkének, és az, hogy ennek a pénznek legalább egy része számomra azonnal használható legyen, ha kell.

Szóval, ki mit javasolna? Elsősorban hozzáértők véleményét kérem, de mindenki válaszát szívesen fogadom.


2011. dec. 6. 15:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyit hozzáfűznék, hogy beszéltem a szüleimmel erről (bár nem igazán értenek ezekhez), és anyám határozottan azt állítja, hogy ne csináljak semmit, "jó az úgy, ahogy van, forintban". De mint írtam, nem értenek a gazdasági, pénzügyi dolgokhoz. Ráadásul szerintük ez nem akkora pénz, hogy érdemes legyen beváltani. Szerintem pedig az, az egyetemről kijőve nem szeretnék egy fillér nélkül maradni 22 évesen.
2011. dec. 6. 15:48
 2/3 anonim ***** válasza:

ne euro,instabil...

olyan valutat nezz(monduk angol font...)ami stabilan tartja az erteket...vagy arany...

esetleg forgasd meg,ha van ra lehetoseged...

2011. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem éri meg euróra átváltani. Az euró lesz még 280-270 is évek múlva, akkor a te pénzed kapásból 10-15%-kkal kevesebbet fog érni.


De egyébként ha a szüleid tudtak adni 650 ezret, akkor szerintem nem lesz pénzügyi gondod 5 év múlva sem.

2011. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!