Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nincs meg a 30 napom...

Ha nincs meg a 30 napom december 31-ig, de január 15-ig meglenne, akkortól a bérpótló folyósítása továbbmenne?

Figyelt kérdés
Január 1-jétől sajnos nekem megszüntetik, mivel nem lesz meg december 31-ig a 30 nap. De január 15-ig meglesz, csak nem tudom, akkortól újra lehet-e igényelni, és megadják-e. Vagy akkor már örökre letiltják?
2011. dec. 12. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt kell nézni, hogy a következő felülvizsgálatot megelőző 1 évben megvolt-e a 30 napod. Ha neked január 1-én állapították meg a BPJt és 2012 január 01-én lesz a következő felülvizsgálatod, akkor megszüntetik.

Viszont ha 2012 január 15 után lesz a felülvizsgálatod, akkor meglesz a 30 napod.

Szociális törvény:

"36. §

(2) A 34. § (2) bekezdésében foglaltakon túl meg kell szüntetni az aktív korúak ellátására való jogosultságát annak a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra jogosult személynek

e) aki a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának a 25. § (4) bekezdés b) pontja szerinti éves felülvizsgálata során, a felülvizsgálat időpontját megelőző egy évben a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának fennállása alatt legalább 30 nap időtartamban"

[link]

Tehát nem a felülvizsgálatot megelőző naptári évben, hanem a felülvizsgálatot megelőző 1 évben.

2011. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most márciusban volt a felülvizsgálatom, de ma mondták, hogy január 1-jével lesz a következő az új jogszabály értelmében. :(
2011. dec. 12. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatnál eléggé kib@sznak veled.

Évente egyszer kötelesek felülbírálni, nem pedig minden január elsején.

25. §

(4) A jogosultságot megállapító szerv

b) a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultság feltételeinek fennállását évente

legalább egyszer felülvizsgálja, és ha a felülvizsgálat során megállapítást nyer, hogy a feltételek továbbra is fennállnak, az ellátást a felülvizsgálatnak megfelelő összegben tovább folyósítja.

[link]


És ez nem változik január 1-től sem.


Viszont az önkormányzati mindenható ügyintézővel szemben elég nehéz érvényesíteni a jogaidat, ezért azt javaslom, hogy ha már máig van 15 napod, akkor valami ismerősöd, vagy rokonod (nem közeli hozzátartozód és nem veled egy háztartásban élő) jelentsen be háztartási munkára holnaptól (dec. 13-tól dec. 31-ig 19 nap) Ez havi egyszeri ezer forintos regisztrációs díjat igényel, adó és járulékmentes (bevallani sem kell és jövedelemnek sem számít) A 15 napoddal és a háztartási munka 19 napjával meglesz a 30 napod.

Ha ma nincs 11 napod, akkor próbálj meg ismeretséget keríteni az ügyintézőnél, hogy csak január 15 után csinálja a felülvizsgálatot (törvényileg van rá lehetősége)

2011. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elvileg múlt év december 31-ig kaptam RÁT-ot, amit felülvizsgálat keretében január 1-jétől váltottak át bérpótlóra. De ebből a felülvizsgálatból én semmit nem érzékeltem, nem jött előtte-utána papír. Azután márciusban volt egy rendes felülvizsgálat, amiről papírt kaptam. A felülvizsgálat szerint tovább járt a támogatás. Most amikor benn jártam a 30 nap ügyében arról tájékoztattak, hogy január 1-je számít. Azt is hozzá tették, hogy próbáljak azért körülnézni a civilszervezeteknél, önkéntes munkát vállalni. Említették ugyan, hogy "de már 12-e van" de arra biztattak, hogy nézzek azért körül. De mivel azt mondta az ügyintéző, hogy január 1-jével kell újra meglenni a felülvizsgálatnak, mert ezévben is akkor volt, azért január 1-jéig már készen kellene lennie vele.

Sajnos nincs egy napom sem, viszont a háztartási alkalmazottat el tudnám intézni. De az a bibi, ha megszüntetik a támogatást, nem érek vele semmi, ha határidőn kívül teljesítem is.


Sok helyen januárt olvasok, lehet tévedés is, de rengetegszer láttam már írva, hogy "január X-én még megkapom a decemberi bérpótlót?" Tehát mindenki úgy érti és tudja, hogy januártól már nem számolnak fel naponta X Ft-ot azoknak, akiknek nincs meg az adott 30 nap. Néhol még olvastam is január 1-jét.

2011. dec. 12. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Idén január elsején nem felülvizsgálatod volt, hanem a RÁTot felváltotta a BPJ és átnevezték a folyósítás jogcímét.

A felülvizsgálatod márciusban volt, arról kaptál is papírt.

A törvény szerint évente legalább egyszer felül kell vizsgálni a jogosultságot.

Nálad ez bőven elég lenne márciusban.

"azt mondta az ügyintéző, hogy január 1-jével kell újra meglenni a felülvizsgálatnak, mert ezévben is akkor volt," Már ebben is hülyeséget mondott, mert márciusban volt a felülvizsgálatod, papírod is van róla.

Egyszerűen képtelenek értelmezni a törvény szövegét.

Nem az áll a törvényben, hogy a jogosultság megállapítását megelőző naptári évben, hanem a megelőző egy évben.

Ugyanúgy, mint ahogy az álláskeresési ellátásnál sem a jelentkezést megelőző 5 naptári évet vizsgálják, hanem a jelentkezés napjától számítják visszafelé az 5 évet.

Az, hogy a neten miket irkálnak össze-vissza, nem mérvadó. Legtöbbször valaki hall valamit, aztán ír valamit. Sokszor az újságírók is. A törvényi háttérnek meg nem járnak utána.

2011. dec. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Márciusban tehát kaptam egy papírt, miszerint elérkezett a felülvizsgálat ideje. Egy újabb papíregyüttest kellett kitöltenem, hogy igazoljam. Olyan papírokat, mint a bérpótló megigénylésénél kellett.

A határozatot később kaptam meg, melyben az szerepelt, hogy január 1-jével megszüntették a RÁT-ot, és helyette bérpótlót állapítottak meg. De az ügyintéző szerint ez volt a felülvizsgálat.

Érdemes lenne bemennem és beszélnem vele. Remélem sikerül elintézni. Köszi a választ.

2011. dec. 13. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!