Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek az Elmű tévedett?

Szerintetek az Elmű tévedett?

Figyelt kérdés

Ma megkaptam az elszámoló számlát, így karácsony előtt 45 000 Ft-ot kéne befizetnem, ami nem fog menni. A lényeg azonban, hogy éves elszámolás van, tavaly novemberben volt emlékeim szerint az utolsó, most novemberben ez az aktuális, és jövő novemberben a következő (a számlalevél szerint). Ők viszont utolsó mérőállásként egy júliusi értéket tüntetnek fel, amit nem tudom honnét szednek ha éves leolvasás van! Ennek alapján ez az összeg a július-novemberi időszakra szól, ez az átalány felett fizetendő összeg, a kiszámított díjból levonták a befizetett számlákat és úgy jött ki ez a 45 000.

Előfordult már valakinél, hogy az Elmű tévedett? Bocsánat a zavaros írásért, nagyon zaklatott vagyok, gyeden vagyok a kislányommal, itt a karácsony, soha nem késtem semmilyen befizetéssel ráadásul nem is mi lakunk az ingatlanban hanem a korábbi bérlők, fogalmam nincs hogy ha tényleg ennyit fogyasztottak akkor milyen berendezést üzemeltettek, de ez egy picike lakás...köszönöm előre a tapasztalatokat.


2011. dec. 13. 13:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja , és nyilván próbálom őket elérni telefonon, ma kaptam meg a számlalevelet és 3,5 órája hiába hívom őket, egyfolytában foglalt.
2011. dec. 13. 13:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Abszolút együtt érzek veled, de...

Amikor erre az évre kaptad a csekkeket, akkor neked is fel kellett volna hogy tűnjön, vmi nem kerek.

Bizony időközönként nem árt ellenőrizni a már befizetett csekkeket és a mérőórát még év közben.

Néhány hónapja hasonló cipőben voltam én is. Vettünk néhány új masinát, ami nagyon megdobta a számlánkat... emelni kellett volna a havi kwh fogyasztást...aztán jött egy csekk 30 ezerről..

Én személyesen mentem be ügyfélszolgálatra.... A hölgy annyiban tudott segíteni, hogy adott 2 db üres csekket, hogy max. másfél hónapon belül fizessen be két részletben az összeget...plusz ugyebár közben az új csekkeket is....


Ha telefonon nem tudod velük felvenni a kapcsolatot, akkor próbáld meg a honlapjukon keresztül. Írd le, hogy ki vagy (ügyfélszám, cím, telószám...) mi a problémád...szeretnél x havi részletfizetést.. stb.


Egyáltalán azt már megnézted, hogy milyen számot mutat az óra és hány kwh-t fizettél be?

2011. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, ellenőrizni kellett volna a mérőórát, de az én gépeim voltak a lakásban, azt használta a bérlő, elvileg nem vitt semmi más berendezést oda és én a töredékét fizettem a most kiszámolt havi díjnak (átalányban). Gondoltam, hogy ha lesz párezer Ft különbözet, azt kifizetem, de ez már rengeteg. Írtam az Elmű panaszkezelésre de nem hiszem, hogy túl gyorsan válaszolnának...az óraállás miatt most írtam a bérlőnek, hogy nézzen rá mennyit mutat.

Köszi a tanácsot!

2011. dec. 13. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, az így nagyon gázos is tud lenni.

Amikor beköltözött, akkor kellett volna átírni a nevére az órákat. De normális ember, amit fogyaszt, azt ki is fizeti. Ha egyértelműen ő növelte meg a számlát, akkor neki kellene kifizetnie. De így, hogy nem az ő nevén van, rizikós...

Írtatok szerződést, vagy bármit?

2011. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Írtunk bérleti szerződést, amúgy tegnap végül beszéltem az előző bérlővel akinél keletkezhetett a többlet, azt mondta hogy ne aggódjak, ők nem zárkóznak el a kifizetés elől, de azért az elműnél járjak utána, hogy mi a helyzet, tényleg ők rontották-e el a számlát vagy valóban ennyit kell-e fizetni. Azt is mondta, hogy semmi extra berendezést nem használtak, csak azt amiket én otthagytam + 1 laptop.
2011. dec. 14. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!