Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amerikából szeretnék csomagot...

Amerikából szeretnék csomagot Magyarországra küldeni (ruhákat). Hogy küldjem? UPS? USPS? Esetleg valamelyik másik postai szolgáltatóval, futárral? Melyik a legolcsóbb és a legbiztonságosabb?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
még van a DHL, de a rendes posta is elég jó mamár
2011. dec. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A posta (usps) a legolcsobb. Meg ugyis, hogy registered/insured kered. En mindig igy adom fel a cuccokat otthonra.


Ird a vampapirra (custom declaration), hogy mi van benne (clothes) es hogy mennyi az erteke.

Tanacs: ha csak a sajat, regi hasznalt cuccaidat adod fel akkor megeri rairni osszegnek (amount), hogy $20.

21 dollar felett minden termek vamkoteles, vagyis ha a vamosok szuroproba szeruen a te csomagodat fogjak meg, akkor az aru ertekenek (az ertek amit te rairtal, ha 21 dodo felett van) a cimzettnek ki kell fizetni a 25%os afajat.

Ezert ha nem nagy ertek, inkabb ne ird ra a valos arat.

Ha expressel adod fel, az kb. 10 dodoval tobb mint a regular, viszont ahhoz van tracking code es alairast kernek. Vagyis nem valoszinu, h a postas lenyulja.


En kuldtem mar 150 dodo erteku cipot (regular es nem expresskent), a dobozra rairtam a valos erteket es a cimzett siman megkapta a cuccot. A parom vitaminokat adott fel a szuleinek, a vamosok megfogtak a csomagot es nem hittek el, hogy nincs 21dollar folott az ertek. Nekunk emailben kellett elkuldeni a szamlat, amivel igazoltuk, h mennyiert vettuk a vitamint. Miutan ezt megkaptak, tovabbitottak a csomagot a cimzettnek.


Ha biztositast kersz ra (insurance) akkor mindenfelekeppen a valos osszeget kell rairni, ugyanis az utan fizet a biztosito, hogy mit irtal osszegnek. Ha draga a termek, akkor nem eri meg kockaztatni.


A fedex, ups stb. SOKKAL tobbe kerul, nem eri meg!


Ha nagy meretu, nagy erteku csomagot akarsz kuldeni es raer, vagyis nembaj ha akar egy honapig is uton van, vagy masfel honapig, akkor tudok egy konteneres ceget adni, akik Los Angelesi szekhelyuek es nagyon olcsok. Ha erdekel, irj privit, nem akarok reklamozni.

2011. dec. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nagyon hasznos volt!
2012. jan. 4. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:
DPD-t nézd még meg
2012. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért nem őket kérdezed?
2013. nov. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ferencur válasza:

Én az idealer.hu-val szoktam intézni, ha kell valami Amerikából, megbízhatóak és mindig megkapom a csomagom.


Remélem segítettem.

2014. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!