Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Színarany aranylapokat szeretn...

Színarany aranylapokat szeretnék vásárolni megtakarításnak, mire vigyázzak, mik lehetnek a buktatók?

Figyelt kérdés

Interneten nézegettem az aranyrudak árait. Vidéki városban élek, de neten én nem merem megrendelni, Bp-re ezért bemenni meg körülményes. Keresgettem helyben üzleteket. Az egyik zálogház tulajával beszéltem telefonon. Azt mondta le kell tisztázni, mennyit szeretnék rendelni és miből, és előre megrendeli. +3%-ért adja az aktuális piaci árfolyam felett, és -2%-al veszi vissza az aktuális piaci árfolyam alatt (ami szerintem korrektül hangzik).

Mondtam, hogy a számlámról körülményes egyszerre ennyi pénzt levenni, mert a bank egy bizonyos összeg felett már díjat számol, úgyhogy fizethetnék-e kártyával, amire nincs limit. Hümmögött, és azt mondta, ennek igazából nem nagyon örülne, mert jobb, ha nem látja ezt az Apeh. Mondtam, nem gond, kiveszem hosszabb idő alatt apránként, és majd készpénzben fizetek.


Kérdésem, ha számlát ad, azt nem látja az APEH? Szerintem igen, vagy valahogy megtrükközi? Ha igen, biztos, hogy nem ver át? Tudok e majd reklamálni, ha az amit vettem nem színarany, vagy kisebb tömegű? A Forinttal, az eurózónával való mizéria miatt, én az aranyban látnám most a legoptimálisabb megtakarítási formát, de sosem vettem még aranyat, és el sem adtam, egyáltalán be sem tettem még a lábam zálogházba az életemben. Nagyon aggódom, hogy szar kerülhet a palacsintába, akik tájékozottak ilyen téren azoktól várnék használható tanácsokat, mire figyeljek, hogy ne vágjanak át! Pénzügyi körökben nem nagy pénzről van szó, de én ezért a kis pénzért éveket güriztem, nagyon nem volna jó semmilyen gikszer! Előre is köszönök minden segítőkész választ!


2012. jan. 21. 16:30
 1/3 anonim válasza:

Jelenleg az a buktatója, hogy nagyon felment az ára. Ha elmúlik a válság, akkor le fog menni, és buksz egy csomó pénzt.

Téged meg lehet, hogy nem ver át, de az APEH-ot biztosan. (Bár ki tudja) :)

Valami másba kellene fektetned.

2012. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hosszú távra fektetnék be, és az arany tartani fogja az árát. Ingadozások persze vannak, de szerintem az elkövetkező időben inkább drágulni fog a forinthoz viszonyítva az ára. De köszönöm a hozzászólásodat, a zöld mancs ment. ;)
2012. jan. 21. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:

aranypiac.hu

Kis is szállítják némi pénzért.

2013. ápr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!