Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán a ruhák eladása nagy...

Vaterán a ruhák eladása nagy mennyiségben az legális?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy nincs semmi féle vállalkozói papírom meg a ruhák eredetéről sincs semmi, hogy ilyenkor "kaphatok-e a pofámra"? Láttam többen is űzik ezért gondoltam, hogy talán annyira nem veszik szigorúan ezeket a dolgokat.
2012. febr. 12. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ameddig fizeted az adot igen:)

Meg evi 800 Forint feletti forgalomnal uzletszerunek iteli a NAV (bar errol sok vita meg akartak modositani jobbra balra a dolgot, okvetlen nezz utanna a NAV oldalan)

2012. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Asszem 200 ezer felett kell adózni.
2012. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az üzletszerűség nincs értékhatárhoz kötve, ha 3 designer egyszer használt ruhádat eladod 2 millióért, akkor az még nem üzletszerű, de adóköteles


ha kiszanálod a padlást és eladsz 250 gyerekruhát az szintén nem üzletszerű


ha veszed és haszonszerzés céljából adod el a ruhákat, akkor az az első darabtól illetve az első fillér bevételtől adóköteles


ameddig nem üzletszerűen árulsz, addig az szja törvény vonatkozik rád, ami szerint 800ezer ft bevételig (ami számlák hiányában 200ezer jövedelem) nem kell adót fizetned

2012. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teszem fel, akarok adni mondjuk 5 db pólót külön-külön és felrakom őket, akkor ezért rám szállhat az apeh?
2012. febr. 12. 16:37
 5/6 anonim válasza:

Regisztrálj be a vaterába 200k.ig

mielőtt eléred regisztrálj egyet a másik bankkártyádra, aztán a párodéra.. stb..

2012. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így már értem, hogy mi alapján vizsgálódnak!

Köszi a választ!

2012. febr. 14. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!