Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A testvérem azt tanácsolta...

A testvérem azt tanácsolta próbáljuk ki a vaterán eladni. Megbízható?

Figyelt kérdés

Van pár szekrényünk, 1,5 éve áruljuk újságban, expresszen stb. de nem érdekel senkit.

Azt találta ki adjuk fel a vaterán. De ugye ez nem olyan hogy feladom postán egy csomagban, ezért a "vevőnek" el kell jönnie, bútorszállító is kell stb. Így hogyan lehetne?

Meg alap ár mondjuk 30 ezer. Valaki kínál is érte annyit. Oké. De akkor már fizeti is a pénzt látatlanban vagy mi??


2012. febr. 19. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Megbízható. Meg tudod adni a szállítás módját, hogy pl. csak személyes átvétel, nyilván ebben az esetben személyesen fog fizetni neked a vevő.

Én vateráztam régen, adtam is el és vettem is, nem volt gond.

2012. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hasonlóan működik a vatera, mint az expressz, csak ott pénzt kérnek érte... Rákattint h megveszi, de utólag el lehet állni az üzlettől, ha úgy egyeztek meg. Ha neki nem tetszik vmi szerinted viszont minden rendben, akkor nem tudom mi történik.

De a személyes megjegyzésem, hogy ha az expresszen nem tudsz vmit eladni, akkor biz' Isten a vaterán se fogod, azzal a különbséggel, hogy ott nem különösebben érdekli őket, hogy eladtad vagy nem, fizetni fogsz(részben igaz, asszem van, amiért illetve amikor nem kell fizetni a vaterán sem...). Szekrényt még éppenséggel nem próbáltam meg eladni az expresszen, de már csomó minden mást sikerrel. A vateráról váltottam az expresszre és nem bántam meg.

Ettől függetlenül nem rossz ötlet, hogy párhuzamosan próbálod eladni több oldalon...

2012. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ez változó. Én vettem már ágyat vaterán, de akkor előtte elmentem megnézni és így helyszínre közel volt. A szállítást minden esetben a vevőnek kell fizetni, esetleg a szállíttatást kell elintéznetek, mondjuk megbízni a bútorszállítót.

Valószínűleg előtte azért meg fogja tekinteni, aki meg akarja venni. Ha nem, az az Ő problémája. Viszont kötelességed a tárgy esetleges hibáit feltüntetni.


Bankszámlaszámra történik általában az utalás és miután megérkezik, utána küldöd el az árut. A vaterán érdemes megnézni a vevők és eladók értékelését is, abból kiderül mennyire megbízhatóak (nagyrészt).


Ezen kívül ilyen tárgy esetében mindenképp tüntesd fel, hogy Te plusz költségért tudod e szállítani a szekrényt vagy sem.

2012. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom!



A bútordarabok eladhatatlanok.


Aki nem tud venni magának az lomizik, vagy keres egy asztalost, aki meg tud bvenni az nem a vaterán fog venni nézetlenbe, hanem elmegy megfogdossa, megnézi, belefexik stb.



Ezenfelül 5ezer ft csak egy számlanyitás éves díja + a vatera "jutalékdijjai" és egyéb dijjai amiket mindenféle hülyeségekért felszámol!



Jóhogy kattintási díj nincs még, lassan azt is bevezetik sztem!


Szánalmas az az oldal, és kb oylan 300-500 rendszeres látogatója van semmi több.


Ha valamit nemveszenek meg ujságból hirdetve másfél éve akkor azt egyébként se fogják megvenni akárhol is hirdeted, magyarul eladhatatlan.


Én is vltam így egy singer varrógéppel:


Láttam, hogy mások ilyen 70-80 ezer forintokért hirdetik, én is elkezdtem aztán addig hirdettem míg már 5 ezer volt a hirdetési költsége.


Lejebb vittem az árat, de végül 10 ezerért se érdekelt senkit.


Elvittem a méhbe kaptam érte néhány ezer forintot és már bánom hogy nem azzal kezdtem..

2012. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Milyen szekrényről van szó? Mit tippelsz, miért nem vette meg senki? Mert például ilyeneket nem érdemes felrakni: [link]

[link]

Ugyanis senki nem akar ilyet a lakásába.


De ha normálisan néz ki és reális áron árulod, akkor hajrá! Ha tetszik valakinek, akkor ellátogat hozzád, megnézi és elviszi. Én vettem már amúgy vaterán bútort, egy Pest melletti kis településen árulták, kihéveztem, megnéztem, aztán megbeszéltük, mikor szállítom. Ki is fizettem, írt az eladó egy átvételi elismervényt róla, de persze az valószínűbb, hogy a szállításkor fizet a vevő.


Nem gondolom, hogy rossz oldal lenne a vatera, inkább az a baj,hogy ha másfél év alatt nem vitték el a szekrényt, akkor lehet hogy nem is érdemes felrakni. Vagy olcsóbban.

2012. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Neeem, nem ilyen mint a képen. Ezek Koloniál bútorok ilyen jellegűek [link]


Elvileg értékesek, de gyakorlatilag annyi mindenki szeretné eladni, hogy tele van velük a net. Minden nap újabb és újabb hirdetéseket adnak fel ilyen bútorokról...A 1,5 év alatt mondjuk rengetegen felhívtak érdeklődni utánuk, de egyiket sem érdekelte komolyan.

2012. febr. 19. 18:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja igen. Koloniált elfelejtettem linkelni.

Az ugyanez a kategória, szintén felesleges feltölteni. Nem divatos, senki nem veszi meg, pláne ennyiért.


Egy esetben rakd fel, ha az a cél, hogy bárhogy is, de szabadulj tőle. Akkor tedd fel 1 ft-ért, esetleg emeld ki, aztán megy a licit, ameddig megy. Olyan 5-10 ezerért lehet ezeket eladni.

Ha nem akarod elkótyavetyélni, akkor hagyd a csudába, majd talán évtizedek múlva divatba jön újra.

2012. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, tényleg nem divatos, sőt. Annyiszor eszembe jut nagyanyám hogy mi a fenéért adtak ki anno érte ennyi pénzt, most meg nem tudok velük mit kezdeni. Poén hogy a nagyokos rokonok azt mondogatták hogy "Az összes bútor együtt megér akár 1 milliót is" most meg már azt mondom hogy 1-1 db kb 30 ezer, és annyiért sem kell. Egyszer szerintem be fogunk pöccenni és odaadom tűzifának valahova, vagy a vörös keresztnek...
2012. febr. 19. 18:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Jó, azért egész más valaminek az értéke és a piaci értéke. Ennyit számít a divat. Holott valóban nagyon jó minőségűnek tűnik a képen látható szekrény, ha a tiétek, valóban értékes. No de manapság az emberek nem valódi érték, hanem az aktuális divat alapján fizetnek valamiért többet.
2012. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem, ez nem a miénk, csak példának linkeltem be, de ilyesmi a miénk is, nincs rajta hiba. Csak hát rohadt idegesítő, hogy ezekkel a régimódi, 200 kg-s, behemót szekrényekkel van tele a ház. Már szeretnék festetni, felújítani, úgy berendezni mindent ahogy nekem tetszik. Csak hát nem tudok....Na mindegy, nem akarok nyafogni, de nagyon idegesítő. Tényleg lehet hogy az lesz a vége hogy felajánlom majd valahova.


De köszi hogy írtál.

2012. febr. 19. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!