Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1011. december 30-tól vagyok...

1011. december 30-tól vagyok nyugdíjas. A végkielégítést és a december havi fizetésemet csak 2012-ben kapom meg. A két összeg együtt nem sokkal, de több, mint a minimálbér x-szerese, ami mellett megkaphatom a nyugdíjamat is. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 05:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi teendő nincsen. Én úgy tudom, hogy a kettőt összevonják szépen és leadózol belőle.
2012. márc. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
1011 az nagyon régen volt :O :P xD
2012. márc. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden adóköteles jövedelmet abban az évben kell bevallani, amikor azt megkaptad. Tehát a 2011. dec. havi munkabéredet és a végkielégítést ezek szerint majd egy év múlva, 2013. május 20-ig kell bevallanod.


De: a 2011. jan. 1 - dec. 29. közötti időszakban megszerzett jövedelmed (munkabér, stb.) összegéről az adóbevallást 2012. május 20-ig el kell készítened és beküldened a munkahelyed által kiadott igazolások alapján.

2012. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te a statisztikáddal biztosan jól megdobod a magyar átlagéletkort .P
2012. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen Magyarország 1001 évet dolgoztatják a népet.

Még téged I.Szent István fogott be a munkába, utána meg a többi király.

Mesélsz még a királyok időszakáról?

2012. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megismételném - helyesen - a kérdést: 2011. dec. 30-tól vagyok nyugdíjas.

A kérdés nem az adózásra vonatkozott, hanem arra, hogy ha a tavaly decemberi fizetésem és a végkielégítés összege, amiket ebben a naptári évben kaptam meg, meghaladja a minimálbér 18-szorosát, megkapom-e a nyugdíjat ebben a naptári évben vagy nem.

2012. márc. 4. 02:34
 7/7 anonim ***** válasza:

A tavaly decemberi fizetésedet hiába csak januárban kapod meg, 2011-re kell elszámolni.

A munkáltatód által kiállított igazoláson a decemberi béred is szerepelni fog.

A végkielégítést erre az évre számolod el, az oké, de a fizetésed nélkül gondolom már nem haladja meg a határt.

2012. ápr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!