Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Új munkaerő alkalmazásánál...

Új munkaerő alkalmazásánál utánanéz a foglalkoztató a büntetlen előéletnek? Ha egyszer loptam, akkor már nem vagyok bűntetlen előéletű?

Figyelt kérdés
16 évesen elloptam egy kis dolgot egy áruházból, rendőrséget is belevonák(mivel kiskorú voltam), írásbeli figyelmeztetésben részesítettek. Most 23 évesen, 2 diplomával szeretnék elhelyezkedni. Ki fog ez a dolog derülni a munkahelyemen? Ilyenkor utánanéznek az ilyen dolgoknak? Erkölcsi bizonyítvánt ha kérnek, akkor ezt is beleírják..így nem fognak sehol alkalmazni egy botlás miatt?
2008. ápr. 13. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy utánanéznek az előéletnek. Attól függ, hogy mi van a nyilvántatásban. De egy fiatalkori botlás miatt még alkalmazni fognak. Olyanokat nem alkalmaznak szívesen, akik börtönben ültek. A te esetedben szerintem nem fog számítani az a lopás, mivel már régen volt és azóta nem csináltál semmit.
2008. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De úgye nem is fognak beskatulyázni,h "a lopós".. vagy ilyesmi?
2008. ápr. 13. 13:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudtommal van elévülési ideje a szabálysértéseknek, tehát bizonyos idő elteltével már "nem emlékeznek" a dologra.

Egyébként hivatalosan csak akkor tudhatnak bármit az előéletedről ha erkölcsi bizonyítványt kérnek egy állás betöltéséhez. Abban ennyi idő után már nem lesz semmi nyoma annak a dolognak. Sőt ha megbüntettek pl. tilosban parkolásért az sem.

2008. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hm? Emberek miről is beszélünk?


Az erkölcsi bizonyítvány azon bejegyzéseket tartalmazza, amelyben büntetőügyben bíróság jogerősen letöltendő vagy felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt.

Az áruházi lopás még ha szabálysértési határ felett van, nem ilyen.


Tehát az áruházi lopásod semmilyen nyilvánosan elérhető nyilvántartásban nem szerepel, a munkáltatód - ha csak színt nem vallasz - nem fog róla értesülni.


Amúgy bármikor meggyőződhetsz erkölcsi életed tisztaságát igazoló okirat tartalmáról, azt hiszem, hogy kétezer forint körüli összeg, a postán kell kérni az erkölcsi bizonyítvány igényléséhez szükséges nyomtatványt, postán küldik.


De a te esetedben az lesz benne: "bejegyzést nem tartalmaz."

2008. ápr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem az a biztos, ha kikéred magadnak az erkölcsit. Ha kérik, úgyis neked kell kikérni, a munkáltató nem tehet ilyet.
2008. ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az erkölcsi bizonyítvány azt tartalmazza, hogy szerepelsz e a bűntettesek nyilvántartásában. Ahogy magad is írtad kiskorú voltál, tehát egyrészt nem voltál büntethető, így nem szerepelhetsz a bűntettesek nyilvántartásában. Másrészt írásbeli figyelmeztetésben részesítettek, aminél enyhébb rendőrségi "büntetés" szerintem nem nagyon létezik az "ejnye-bejnyén" kívül :). Plusz azért is megnyugodhatsz, mert az ennél súlyosabb bűntetteknek is van elévülési ideje, szép is lenne ha egy kis dolog ellopása tiniként nem évülne el 7 év alatt. a munkáltató kérhet erkölcsi bizonyítványt, de teljesen biztos vagyok abban, hogy nem kell tartanod attól, hogy ebben bármilyen bejegyzés lesz...

Akkor kérd csak egyébként ki előre, ha nem gond a 2200 Ft-os költség, mert egy erkölcsi bizonyítvány csak 3 hónapig érvényes, ha ez után lenne rá szükséged, akkor már nem tudod felhasználni. (Én egy cég munkaügyi osztályán dolgozom, mi is kérünk erkölcsit, és nagyon oda kell rá figyelnünk, hogy ezt a "lejárati időt" ne halajdja meg, friss legyen rajta a dátum).

2008. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Most már megnyugodtam:)
2008. ápr. 14. 20:13
 8/9 anonim válasza:
hogy van neked 23 évesen 2 diplomád :P ?
2010. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2003-ban érettségiztem. 2007-ben szereztem az első diplomám. De 2004-től párhuzamosan csináltam a két főiskolát. És igaz, amikor a kérdést kiírtam még nem volt meg a 2. diplomám, csak rá 2 hónapra. Így lehet,h valakinek 23 évesen 2 diplomája van :)
2010. jún. 3. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!