Táppénz utalás?

Figyelt kérdés

Segítenétek nekem? Március 13- tól vagyok betegszabin. Az első 15 napot már kifizette a munkáltatóm és lejelentette az OEPhez. Mikor letelt a 15 nap, elküldtem a kis rózsaszín papírt, amit a dokitól kaptam az OEPhez. Ezt már nem intézi a munkáltató, hanem nekem kell. Jól csináltam? Elég volt a kis papírt elküldeni? Mikor utalnak kb.? Havonta kell elküldenem a rózsaszín papírt?

Előre is köszönöm a segítséget!


2012. ápr. 20. 10:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem csináltad jól. Viszont nagy bajt sem okoztál, csak meghosszabbítottad azt az időt, míg táppénzt kapsz.

Ha nincs kifizetőhely a munkáltatónál akkor is neki kell leadni a keresőképtelenségről az orvosi igazolásokat. Ő az alapján számfejti a betegszabadságot, majd ha még fennáll a keresőképtelenség, akkor egy Foglalkoztató igazolással és annak mellékleteivel együtt továbbküldi az illetékes egészségbiztosítási pénztárhoz.

Mivel a táppénzes papírok megérkeznek az OEP-hez, de nincs hozzá a foglalkoztatói igazolás, ezért nem tudják, hogy miből is számolják ki a táppénzedet. Ők emiatt megírják a munkáltatódnak, hogy táppénz igényt nyújtottál be hozzájuk, ezért kérik hozzá a munkáltatói igazolást benyújtani. Ez a levelezgetés eltart egy ideig. Aztán, ha a munkáltató teljesíti a felhívást, akkor már tudja számfejteni részedre az OEP a táppénzt.

Viszont az sem árt, ha a munkáltató tudja a keresőképtelenségedet követni, hiszen neki jelentési kötelezettsége van az adóhivatal felé is a havi bevallások esetén.

Valamint nyilván kell tartania azokat az időket, amikor nem járt részedre bérezés. Ez sok szempontból fontos a munkáltatónak, és Neked is.

Azért a többi folytatólagos papírt inkább a munkáltatóhoz add le legközelebb.

Ha az OEP rendelkezésére áll minden adat a táppénz folyósításához, akkor is átlagban 1 hónap szokott lenni, mire megfogható táppénz lesz belőle.

2012. ápr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!