Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy az...

Mit lehet tenni, hogy az átutalt pénzemet visszakapjam? (Vatera)

Figyelt kérdés
A Vaterán vettem egy terméket 30000Ft-ért (vasútmodell csomag), de miután postán kézhez kaptam kiderült, hogy valótlan, hamis információt írt le (hogy jó állapotú, működőképes, hiánytalan, nem törött), ehhez képest pont az ellenkezője igaz. Ilyenkor mit lehet tenni, hogy az átutalt pénzemet visszakapjam?

2012. máj. 4. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Elsőként egy levél az eladónak, másolattal a Vaterának.

Második fordulóban polgári per.

2012. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az eladónak már írtam, de ő azzal védekezik, hogy ő nem látott rajta sérülést, és nála működött...

A Vatera elvileg semmilyen felelősséget nem vállal ilyen ügyekben :S

Ha semmiképpen nem akarja visszautalni a pénzemet, ami után visszaküldeném a csomagot, akkor mit lehet tenni? Csak perelni?

2012. máj. 4. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak a per marad, de szerintem érdemesebb benyelni a veszteséget.
2012. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet neki küldeni egy tértivevényes felszólítást, hogy elállsz az adás-vételtől, kéred az eredeti állapot visszaállítását. Ha nem ijedős akkor nem nagyon tudsz mit csinálni, jogilag nincs sok esélyed, hacsak nem tudod bizonyítani, hogy így kaptad meg a terméked.
2012. máj. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha kockára mersz még tenni pár ezer forintot, menj el ügyvédhez, hogy írjon hivatalos-nak tűnő levelet amiben megfenyegeti mindenfélével, talán bejön, talán nem
2012. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!