Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Arról szeretnélek titeket...

Arról szeretnélek titeket megkérdezni, hogy nincs munkám, de van egy t mobilos tartozásom amit most szeretnének behajtani. Behajtható e? a többi lent

Figyelt kérdés
Nincs munkám,nincs semmi a nevemen így hogyan tudják behajtani?Közmunkára ítélhetnek?Beszeretném fizetni,de nem tudom miből mert nem kapok munkát sehol...már idegileg teljesen kikészültem ettől és ma kaptam egy levelet,hogy bíróságra viszik az ügyet.Egyszer már fizettem be,úgy másfél éve,de azóta csak nem bejelentett munkám volt az is rövid ideig mert megszűnt a hely,ahol dolgoztam,azóta pedig nem tudok elhelyezkedni...Börtönbe kerülhetek,vagy közmunkára ítélnek,vagy esetleg kérhetek halasztást,addig míg lesz munkám?

2012. máj. 9. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Börtönbe nem fogsz menni,és közmunka sem lesz belőle.

Az ügyedet bíróság elé viszik,és a bíró megállapítja majd,hogy jogosan követelnek tőled X összeget.Így a pert el fogod veszíteni.Ez azért rossz,mert a per költségét is majd a te számládra terhelik.

A tartozásod meg napról napra késedelmi kamat miatt egyre csak emelkedik,és a cég vagy behajtja rajtad valahogy vagy ha nincs semmid akkor türelmesen vár amíg nem lesz munkád vagy bármid,és azonnal levonja tőled.Ez megint csak neked rossz mert akár több százezerre is ugorhat a tartozásod.

Én a helyedben inkább írtam volna részlet fizetési kérelmet,és amennyit csak tudtam volna de fizettem volna.

A lényeg,hogy mindenképpen behajtják rajtad

2012. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Börtönbe nem kerülsz, csak amint lesz jövedelmed, majd abból elkezdik vonni, ráadásul kamatostul, végrehajtói díjakkal fűszerezve...

Sajnálom, hogy így jártál, remélem, megoldódik majd. :( Nem tudsz kölcsönkérni családtagtól vagy baráttól? Mert így a tartozás egyre nő majd. :s

2012. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze nem arról van szó,hogy nem akarom kifizetni,de nem találok munkát,vidéken élek,lehetőségem nincs arra ,hogy városba költözzem,hibáztam,hogy nem kerestem őket az utolsó befizetés óta,de tőlük sem kaptam levelet,szerinted megegyezhetek velük abban,hogy haladékot kapjak addig míg találok munkát?Ma már felhívni sem tudom őket,majd csak holnap délelőtt,már ha el tudom őket érni,mert csak szerdánként van ügyfélfogadás..
2012. máj. 9. 13:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy a szüleimet sem szeretném terhelni,nekik is van hitelük ami egyre csak nő,már nem tudom mit tehetnék...
2012. máj. 9. 13:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos tudom,hogy folyamatosan "kamatozik" az összeg,már itthoni munkát is próbáltam keresni de csak az ilyen olyan átverésekkel szembesültem...
2012. máj. 9. 13:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Haladékot nem fogsz kapni.Nem fognak várni míg munkát találsz magadnak.Az igazság az,hogy volt lehetőséged részletfizetési kérelmet írnod nekik,de nem tetted.Mivel nem reagáltál sosem a levelükre,ezért vitték bíróságra az ügyet.

Én még mindig azt tanácsolom neked,hogy az adott behajtócégnek aki foglalkozik a tartozásoddal írj egy részlefizetési kérelmet,amiben leírod,hogy mennyi a bevételed,mennyi a kiadásod,és mennyit tudnál havonta fizetni.Írd meg,hogy szándékodban van fizetni csak most nem tudsz annyi összeget.Ha tudsz akkor a megadott számlaszámra ha mást nem legalább pár ezret utalj át,jelezve a fizetési szándékodat.Azért is érdemes,mert bár elsőre úgyis elutasítanak,de mire megjön neked az elutasító válasz,addig nem kerül a bíróságra az ügyed,és addig is valamennyit már befizettél.Ha elutasítanak,akkor újabb részletfizetési kérelmet kell írni,és kérd az ő ajánlatukat,de továbbra is fizesd a szokásos összeget.Ez legalább 3-4 hónapig fog tartani.Addig még melót is találhatsz,és amikor megjön,hogy ők hány hónapra és mennyi összeget szabtak ki,már tudni fogod rendezni.


Ha viszont már a bíróságon van az ügyed,akkor erről is lekéstél.Akkor marad az amit elsőként írtam.

1 elveszted a pert

2.behajtják rajtad,ha kell türelmesen várnak,de többszörösét fogják levonni,mint amennyi most a tartozásod.

2012. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!!
2012. máj. 9. 22:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem mondtál ellent fizetési meghagyásnak, akkor kétlem, hogy bíróság előtt van az ügyed.

Vagy a tartozásod meghaladná az egymillió forintot?? Csak nem!


Végrehajtónál vagy behajtó cégnél lehet az ügy, őket kell megkeresni. Bíróság itt nem nagyon szállhatott be.

2012. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Korábban kellett volna gondolkoznod. A T-mobile simán elfogadja a részletfizetési kérelmeket, úgy ki tudtad volna fizetni előbb-utóbb. Mondjuk még most is próbálkozhatsz egy ilyen kérelemmel... Minél előbb próbáld rendezni, mert az idővel a kamatok igencsak megnőnek és horribilis összegű számla lesz a vége.
2012. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!