Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a tesz vesz vagy a vatera...

Ha a tesz vesz vagy a vatera oldalon leütök egy terméket, és felveszem a kapcsolatot az eladóval, majd személyesen találkozok vele és nem tetszik a termék, amit leütöttem, elállhatok a vásárlástól?

Figyelt kérdés
Háztartási gépet vennék használtan, de lehet hogy nincs olyan állapotban, ami nekem megfelelne. Muszáj megvennem ha leütöttem?
2012. máj. 13. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem muszáj megvenned! El állhatsz a vásárlástól. Az eladó értékelésénél pedig érvelhetsz azzal, hogy azért nem jött létre az üzlet, mert neked nem felelt meg az állapota.
2012. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ, de ez le van írva valahol az említett oldalakon valahol, hogy elállhatok a vásárlástól?
2012. máj. 13. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de ez nem elállás. Az egy tök más eset, arra nincs mód liciten.


Te egyszerűen nem veszed meg a terméket. A liciten jogosultságot kaptál, hogy megvedd, de ez nem jár kötelezettséggel. Természetesen ha kiderül, hogy a terméknek nem olyan az állapota, mint amilyennek az eladó írta, akkor minden gond nélkül azt mondod, hogy bocs, de mégse kell, és az eladó reakciója függvényében semleges vagy negatív értékeléssel zárod az aukciót, írva hogy az üzlet nem jött létre.

2012. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a 2 választ :)

ment a zöld kéz mindkettőtöknek

2012. máj. 13. 13:24
 5/6 A kérdező kommentje:
Voltatok már valaki olyan helyzetbe, hogy a személyes találkozás alkalmával mégsem vettétek meg a leütött áru?
2012. máj. 16. 21:12
 6/6 A kérdező kommentje:
javítás: voltatok már olyan helyzetbe ...
2012. máj. 16. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!