Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan ajándékozási szerződé...

Ingatlan ajándékozási szerződés kötése esetén milyen dokumentumok kellenek? Hova és kihez kell menni, és kb mennyi idő alatt foganatosítható?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ajándékozó és az ajándékozott elmegy egy ügyvédhez, vagy közjegyzőhöz, ott ajándékozási szerződést írnak, melyet az ügyvéd (közjegyző) ellenjegyez. Ha előre megbeszélitek, akkor kb. 20 perc. Ára nálunk tavaly előtt 50 ezer Ft. Más költség csak akkor van, ha az ajándékozó és ajándékozott nem egyenesági rokonok.
2012. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2012. máj. 14. 19:03
 3/4 szekhely com ***** válasza:
Azért ennél (50 eFt) olcsóbb megoldás is van! Csak sajnos nem adhatom meg a honlapom címét, mert az reklám lenne....
2012. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én nem mondtam, hogy nincs olcsóbb, csak azt, hogy nálunk hogyan zajlott hivatalosan.
2012. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!