Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért szokott tabu téma lenni...

Miért szokott tabu téma lenni a fizetés? Tényleg jobb elhallgatni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert sokan be vannak jelentve minimálbérre maximum és annak a kétszeresét is megkeresik. Így nem tudnak mit mondani. Ha aztmondják, hogy 80-at akkor csodálkoznak hogy él meg belőle.Pedig lehet, hogy akár duplaannyit is megkeres havonta.
2012. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kapitalizmusban a fizetés tabu.Én egy német cégnél dolgoztam és aláirattak velünk egy papirt hogy senkinek még a munkatársunknak se beszélhetünk a fizetésünkről igy nincs irigykedés és nem téma hogy ő miért annyit és én miért nem . A fizu számlára ment az elszámolás meg perforálva jött csak ha feltéptem tudtam megnézni.Ez annyira belém rögződött hogy most már nyugdijas vagyok de még a családom se tudja hogy mennyi a nyugdijam igy mindenféle konfliktustól megóvtam magam senki nem irigy senki nem várja el hogy ezt vagy azt én fizessem mert nekem ennyi vagy annyi a pénzem és igy a legjobb nem néznek rám ferde szemmel.
2012. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez egyrészt a magyar mentalitásból ered - nagyon sokan irigyek még azért is, ha neked fehér cipőd van, neki meg fekete.

Másrészt az előző rendszerből itt maradt dolog, ahol nem feltétlen járt együtt a fizetés a szakmai hozzáértéssel és a munkamorállal.


Néhány éve dolgoztam egy cégnél, ahol sokkal hatékonyabban oldották ezt meg: mindenkinek volt egy alap fizetése, amit mindenképp megkapott. Ez ugyanannyi volt, 150 nettó.

Ezen felül pedig kvázi jutalékos rendszer volt: ha egy projektnek pluszban lett vége, a fennmaradó részt a csapat elosztotta egymás között. Nem egyenlően - hanem a befektetett munka és tudás arányában. Így persze ezt is mindenki tudta. És érdekes módon senki nem volt irigy. Ha látszott a logban, hogy a Jani minden este ráhúzott a munkára 2-3 órát, akkor nyilvánvaló, hogy kapjon több bónuszt nálam, mert én fél ötkor otthagytam az egészet és elhúztam plázázni a barátnőimmel.

Persze ez csak akkor működik, ha az ember tudja, hogy ha jövő hónapban viszont ő dolgozik pluszban, akkor a következő projekt végén ő kap nagyobb bónuszt.

Amúgy szerintem ez a megoldás sokkal ösztönzőbb, ráadásul nem kell titkolózni :)

2012. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Ha az irigykedéstől eltekintünk van bármilyen racionális oka ill. célja?

2012. máj. 17. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Maximum annyi lehet, hogy ha az egyik titkárnő nem tudja meg, hogy a másik magasabb fizetése kap, akkor nem megy be emelésért kuncsorogni. Mert amúgy semmi hatása nincs a pénzre annak, hogy hányan tudnak róla.
2012. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

22:07


Talán csak annyi hogy az én bevételeimhez az ég világon másak semmi köze!

2012. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!