Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját termesztésű zöldségeimet...

Saját termesztésű zöldségeimet eladhatom a piacon bármilyen engedély nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy tudom most volt valami törvénymódosítás. Most már úgy tudom, hogy szabadon el lehet adni az otthoni dolgokat.
2012. máj. 24. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Állítólag bármit el lehet adni évi 200.000 Ft bevétel erejéig, de hogy mit kell mondani a piacon az ellenőrnek, azt nem tudom. :)
2012. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Hát esetleg azt, hogy ezek a saját termesztésű növényeim.
2012. máj. 24. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Őstermelői kell hozzá
2012. máj. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Engedély kell hozzá. Ha nem kellene, akkor én is eladogatnám a körtefámról a felesleges körtéimet. Szoktam, de nem a piacon, ahol szem előtt vagyok, hanem ismeretségi körben, csak úgy.
2012. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
évi 800.000. forint bevételig adómentes az értékesítés, de azt nem tudom, hogy a zöldség-gyümölcsöket speciel lehet-e őstermelői nélkül értékesíteni a piacon - de pl. ha a házad előtt kirakod a kerítés elé, mint régen gyerekkorunkban a nagymamáink... azt elkéápzelhetőbbnek tartom, mert az hasonlít leginkább a "garázsvásár"-típusú értékesítésre (ui. azt tutibiztosan lehet)...
2013. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
nah, utánanéztem (utolsó vagyok), és magánszemélyként értékesíteni kizárólag magánterületen lehet - tehát piac eleve kilőve -, ez fontos kitétel, de a magánterület lehet akár a ház, lakás, lépcsőház, folyosó, vagy a kert, illetve bármilyen magánterület - lényeg, hogy saját legyen, és ebben az esetben engedély és bejelentési kötelezettség nélkül lehet vásárt tartani az ameriakiak "garázsvásárának" mintájára... nagyjából ennyi a lényeg.
2013. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!