Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzért tudok venni...

Mennyi pénzért tudok venni egy eredeti katana kardot?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy 1-3 Millió forint, de mégis láttam egy online kereskedési oldalon, ahol 60000 Ft körül árulnak eredeti Katanákat, szóval nem értem, akkor miért halottam, hogy 3M is lehet az ára...

#kard #katana #szamurájkard #szamurály kard
2012. máj. 28. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

60k több mint való egy olcsó hamisítvány. Ami eredeti és nem kínaiak csinálták netán még háborúban is járt vagy híres emberé volt az sokat érhet. Szerintem többet is mint 3milla.


A hol kérdésre meg - aukciós oldalakon érdemes nézelődni (nem vatera) Illetve külföldi aukciósházak. Ott nagyobb eséllyel lehetne ilyet találni.

2012. máj. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mi számít eredetinek? Lehet 60 ezerért is eredeti, a minőség a nem mindegy!
2012. máj. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kínában már mindenből gyártanak olcsó verziót, valószínűleg ez is olyasmi lehet, még ha japán dolog is a katana.
2012. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem! Igazság szerint csak 18 éves vagyok, tehát a 60000es kardra sem telik! :S De nem sajnálnék 4 millió forintot kiadni egy igazi katanáért, valamiért ez a kard leírhatatlanul közel áll a szívemhez, semmi más kardal kapcsolatban nem érzek így !
2012. máj. 29. 19:01
 5/19 anonim ***** válasza:
Tegnap volt a híradóban hogy egy rózsaszín gyémántot ami 1,5cmx1cm nagyságú, 4 milliárd forintnak megfelelő dollárdért (14 millió $9 vettek meg. Akkor egy kardra mi az a potom 20ezer $?
2012. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oké, örülök, ha telik kenyérre! :)
2012. máj. 30. 14:08
 7/19 anonim válasza:
56%

Igen egy eredeti katanának több millió forint az ára. Eredetit csak japánba csinálnak a kardkészítő mesterek és nem pedig egy gyárba a futószalagon. Általában az ilyen mestereknél ez a szakma több generáció óta a családban marad és nagy tiszteletbe tartják őket a japánok. Apáról fiúra száll az elkészítés technikája és szigorúan "kézzel" készítik őket.


Speciális fémből és vasércre van szükség hozzá, amit rendkívül tisztára "égetnek" és ebből a két anyagból készül a penge, azért egyszerre rugalmas és kemény is.


60ezerért nem kapsz sehol sem eredetit. Gondolj bele. Egy eredeti kard pengéjét minimum! több hónap mire elkészítenek és kikovácsolnak. Ezen kívül még ott van a másik mester, aki megélesíti a pengét, szintén kézzel drága fenőkövekkel + még egy aki megcsinálja a foglalatot és sokszor előfordul, hogy alkalmazott a kovács még egyet, aki a tsuba-t (markolatvédőt) készítette, szintén kézzel és sok befektetett munkával. Ez főleg azután lett elterjedt, hogy a japánokra rájött az a mánia, hogy egyedi díszítésű vagy esetleg aranyozott tsubákat kértek. Miután elkészült minden, visszakerült a kard a kovácshoz, aki ha nem talált hibát a kardban, akkor átadta a szamurájnak. Ha volt a pengében hiba, akkor beolvasztotta vagy kidobta a kardot és kezdte előröl.


Szóval ha csak az anyagköltséget nézed, már akkor is látod, hogy sokkal több pénz mint 60k. És akkor még ott van a készítéshez felhasznál eszközök, fogyóeszközök (pl különböző fenőkövek, amiknek nagyon komoly áruk volt. Egyes fenőkövek, amit használt a mester több ezer dollárba is kerültek és idővel a pengék élesítésével el is használta őket, aztán vehetett újat) és a befektetett munkát + időt is meg kellett fizetni meg persze a több évtizedes tudásról nem is beszélve. Nem olcsó dolog összehozni egy ilyen kardot és akkor még hasznot is kell hozni. 60ért csak valami gyárban készült ócska anyagokból összehozott katanára hasonlító "műkardot" kapsz.

2012. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen tudom sajna... Annak idején 100 tonna acélból a legjobb 3kgot kiválasztotta a mester, és több év alatt készült el, és renden egy élező mester élezte ki, aki évtizedekig tanult élezni, stb.... Sosem lesz ilyen kardom... :)
2012. jún. 14. 13:18
 9/19 anonim válasza:
Azért hozzászolnék igazi szamurájkard nagyon kevés van már és nagyon kevés számu japán kovács aki él és megtudná csinálni hiszen ezt a fajta kardot tartják a világ legjobb kardjának akár több évig készül. Maximum egy japán múzeumból tudnád megvenni nem egykönnyen kb. tripla áron. Nagyon nagy érték sajnos pedig énis vágyok egyre. Még egy tanto is jó lenne de az ugyanugy
2012. júl. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen én is így vagyok vele, de nekem csak katana kellene ! Esetleg egy wakizasi (a középső kard a 3ból) !
2012. júl. 7. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!