Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány nap munkaviszony után...

Hány nap munkaviszony után jár a munkanélküli segély? Felszeretnék mondani a munkahelyemen, ilyenkor ezt lehet igényelni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt én is végigjártam,a munkahelyedről adnak papírt amit a munkaügyi központban kell leadni amikor regisztrálod magad.A papíron a kereseted van rajta ami alapján kiszámolják menyi pénzt kapsz.Azt hiszem 180 munkanap kell a munkanélküli járadék folyósitásához.Amit tanácsolnék érdeklődj az átképzésekről,tanfolyamokról mert munkát 99% nem tudnak ajánlani.
2009. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az álláskeresési járadékról itt tudsz információt gyűjteni:

[link]

2009. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, nagyon kedvesek vagytok. Sajnos ez így alakult, úgy beszéltek velem az utóbbi két hétben mint ahogy a kutyával sem és tegnap betelt a pohár! Ti hogy mondtatok fel, én még sosem csináltam ilyet!?
2009. júl. 1. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen azt csinálnám, hogy elmennék a háziorvosomhoz és őszintén megmondanám neki, hogy nem bírok dolgozni így. Szeretnék ezen változtatni, de sajnos ez egyik napról a másikra nem megy, legyen kedves táppénzre venni, míg találok magamnak munkát.


Ha ez nem járható, akkor pedig a főnökhöz bemennék és megkérném, hogy közös megegyezéssel váljunk egymástól el, mert ha te mondasz fel, akkor 90 napig nem jár álláskeresési járadék, "büntiből".


Ha nincs még meg ahova mennél, akkor célszerű elmenni passzív táppénzre (a munkaviszony megszűnését követő 3 napon belül van erre lehetőség), ezt max. 45 napig kaphatod, de legalább van 45 napod, hogy munkát találj.

2009. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A táppénz és a közös megegyezés lenne a legjobb.

Munkanélküli járadék 365, munkanélküli segély 200 bedolgozott nap után jár (a táppénz is beleszámít) (4 éven belül nézik)

2009. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. júl. 1. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!