Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a legértékesebb dolog a...

Mi a legértékesebb dolog a világon?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint az egészség...
2012. jún. 20. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igen, de ha egészségesen élsz akkor minimalizálhatod a rák kialakulását.
2012. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha nem örökölsz vagy nem a lottón nyerted a pénzt akkor maradok az egészségnél. Egészségesen tudsz pénzt keresni, betegen nem. A betegségek gazdagon is elérnek persze jobb kórházakba feküdhetsz be, de betegen nem lehet élvezni a pénzt, kevesebb figyelmet tudsz szentelni az üzleteidre. Viszont ha most egy átlagembert nézünk alapjáraton akkor egyértelmű, hogy az egészség. Csak magamból indulok ki. Amikor egészséges voltam tudtam munka után szaladgálni, volt is 3-4 másodállásom a főállás mellett, ment a szekér, lakás felújítva, jó cuccok megvéve, és minden, ami belefér. Most tartós betegen, munka nélkül cseszhetem. Rengeteg mindent nem tudok elérni mert nem bírom megcsinálni. Iszonyú hátrányban vagyok. Még jó, hogy akkoriban nem szórtam két kézzel a lét, hanem ésszel költekeztem így vannak megtakarításaim. Van pénzem de nem vagyok olyan boldog, mint egészségesen. Ezt csak az tudja megérteni, aki már volt ilyen helyzetben. A betegség nem csak a pénzügyekbe szól bele hanem az életed minden pillanatába. Most is komolyan úgy érzem inkább lenne kevesebb, és lennék egészséges. Akkor sokkal több esélyem lenne, többet bírnék, nem piszkítaná be a hétköznapjaimat a dolog. Néha irigykedve nézem az utcán az egészségtől kicsattanó embereket, akik épp kocognak, sportolnak. Valaha én is csináltam. Én már megjártam mindkét oldalt elhihetitek tényleg nincs fontosabb a jó közérzetnél, hogy van erőd, hogy egészséges vagy nem vagy rászorulva másokra pláne ilyen egészségügyi helyzetben, ami nálunk van. Ezt csak az tudja, aki benne van és amíg el nem veszítjük az egészségünket addig nem is igazán tudatosul bennünk mekkora kincs van a birtokunkban. Ezt nem lehet megvenni pénzért.
2012. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Rosszindulatú agytumornál te is baszhatod a TB-det. Káromkodni én is tudok. Akinek pénze van, több esélye van megtalálni a legjobb agysebészt.
2012. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
#12 neked milyen betegséged van?
2012. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a szeretet és az emberi kapcsolatok értékesebbek, hiszen azt nem tudsz pénzért vásárolni, és egészséged kutyagumit sem ér szeretet nélkül.
2012. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#12

Pánikbetegség és szívproblémák vannak. A kezdődő cukrot, rossz koleszterint meg sem említem pedig évek óta diétán vagyok, hogy ne hízzak el a gyógyszerektől és tartsam a formámat. Fizikailag nagyon amortizáló, és ez a hőség egy szívesnek maga a halál. Sok éve ilyen időben a barátnőimmel a városban csavarogtunk, reggel kocogtunk, hatalmas távokat úsztunk a strandon a nagy medencében és meg se kottyant. Ma csak a néhány saroknyira lévő szolgáltatóhoz akartam elmenni de rosszul lettem és haza kellett jönnöm. És nem vagyok egy szakállas vénség negyven alatt vagyok. Semmi nem utalt arra, hogy itt kötök ki pont én, az örök vidám, aki folyton jöttem-mentem, pörögtem, mint egy grillcsirke! Röhej. Sokat adnék ha vissza szerezhetném a fizikai aktivitásomat az egészségemet. Amíg volt egészségem mindenem megvolt. Most nincs egészség a lehetőségek is beszűkültek. Ez van meg a bárányfelhők.

2012. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
És úgy érzed hogy ezek a túl sok munkára vezethetők vissza?
2012. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az nem volt baj, hogy sokat kellett dolgozni, voltak jó helyeim de voltak stresszes munkáim, stresszes főnökeim és sok rossz dolog a magánéletemben, amit nem tudtam kivédeni mert családtaggal történt de engem is megviselt. Hiába gondoltam úgy, hogy ezt is kialszom és elmúlik a szervezetnek egyszer csak elege lesz és benyújtja a számlát. Egyesek agyvérzést kapnak, meg infarktust mások idegileg mennek tönkre. Nekem ez jutott de nem hagyom magam dolgozom rajta, nem vagyok egy sebnyalogatós mártír, csak hát megvan a baj és beletojik az életembe. Aztán a szívbillentyű probléma honnan jött...gyerekkoromban is megvolt azt mondták kinövöm. Nem jött be! Megmaradt és a sportolás, meg diéta mellett se lett jobb. Na mindegy egyszer biztos jobb lesz mert miért ne? Nem rajtam múlik, sokat tanultam az elmúlt években sok mindent máshogy látok. Ezért írtam, hogy nekem személy szerint az egészség a legfontosabb, de hát nem élünk egyforma életet mindenkinek mások a szükségletei más a fontos és ezt el kell fogadni. A lényeg, hogy mindig legyen melletted valaki, aki segít de legalábbis ne akadályozzuk a másikat a céljai elérésében.
2012. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

de most komolyan, ti ennyire tudatlan fiatalok, vagy ennyire debil felnőtt emberek vagytok??

és mit csinál veled a világ legjobb orvosa, ha gyógyíthatatlan vagy, és a hátralévő fél évedet egy tolószékben, bemorfiumozva "éled" le?

vagy vakon? vagy lábak nélkül? vagy összeégve? vagy nyaktól lefelé bénán?

nem baj, majd lesz sokmilliós márványkoporsód :D

Isten barmai...

2012. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
A 19 válaszolónak van a legtöbb esze!
2012. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!