Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Automatikusan feleződik a...

Automatikusan feleződik a vagyon 5 év házasságban töltött idő után?

Figyelt kérdés
jövőre lesz 5 éve hogy házasok vagyunk , a ház a férjem nevén van, azt szeretném tudni hogy jövőre közössé válik a háztulajdon? valahol halottam de nem tudom létezik -e ilyen törvény vagy rendelet..
2012. júl. 9. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem, ha az övé volt előtte is, te meg nem szerepelsz a tulajdoni lapon, akkor az övé.
2012. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tessék egy link!


[link]


De faja ezt olvasni hogy téged a vagyon érdekel csak!

2012. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hidd el hogy nem érdekel.. de egy nagyobb összeget ajándékoznának a szüleink nekünk és nekik ez a kérésük hogy közös legyen a vagyon. Egyébként nem egy zacskó ruhával jöttem ide két évnyi külföldi keresetem nekem is itt van ami természetes nekem dehidd le nem számolom hogy mennyi az én részem.. mindegy úgysem ismerjük egymást azt mondasz amit akarsz.
2012. júl. 9. 14:04
 4/9 A kérdező kommentje:
hidd el hogy nem érdekel.. de egy nagyobb összeget ajándékoznának a szüleink nekünk és nekik ez a kérésük hogy közös legyen a vagyon. Egyébként nem egy zacskó ruhával jöttem ide két évnyi külföldi keresetem nekem is itt van ami természetes nekem deh hidd le nem számolom hogy mennyi az én részem.. mindegy úgysem ismerjük egymást azt mondasz amit akarsz.
2012. júl. 9. 14:04
 5/9 anonim ***** válasza:

lótrugymó lesz közös, nem a vagyon, ez nem az usa


családjogi törvény ...google it! ;)

2012. júl. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bementek szépen a Földhivatalba aztán rád íratja a párod a fél házat, akkor lesz a fele a tiéd. Ha meg nem, akkor lehet papíron rögzíteni, hogy a szüleid által kapott pénzt beleölted a házba és az nem fog elveszni, 5-os arányt kaphatsz válás esetén, csak mindenről legyen papír.
2012. júl. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem 5ös, hanem %-os arány:)
2012. júl. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Házasságnál, ami a házasságkötés előtt egyik félé volt, az az is marad. Nem feleződik továbbá a személyre szóló ajándék, örökség. Ha szeretnéd csináljatok papírt az ajándékozásról, és az csak a tiéd marad válás esetén.
2012. júl. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. júl. 19. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!