Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet kiegyenlíteni...

Miért nem lehet kiegyenlíteni a bankártyával a magyar postán való vásárlást?

Figyelt kérdés
Pl ha borítékot meg hasonlót akarok vásárolni.

2012. aug. 20. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Erre maga a Posta se tud válaszolni, mert a válasz az, hogy akkor elesnének a profit egy részétől.
2012. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Elég szégyen mert a legcsövesebb közértben is lehet már kártyával fízetni!
2012. aug. 20. 16:05
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ki mondta hogy nem lehet?Mindegyik postán elfogadnak kártyát,de kézpénzfelvételnek számít a használata.
2012. aug. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Azért, mert a bank ebből a tekintetből pénzintézetként működik.

Így náluk ez készpénzfelvételnek minősül.


Ha bankban akarok készpénzt befizetni valakinek, azt sem tudom bankkártyáról megtenni, pedig meg lehetne oldani. Nekik az nem buli, hogy ingyenesen kártyával fizess, amikor ott a szolgáltatásuk a készpénzfelvétel.

2012. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A nagyobb forgalmú postákon elfogadják a bankkártyát. Ha postai szolgáltatást fizetsz bankkártyával, azért nem számolnak fel költséget, ha viszont közvetített szolgáltatást, pl. csekkbefizetést, pénzt adsz fel rózsaszín csekken, az már készpénzfelvételnek minősül és felszámolják a kártyahasználati díjat. Méghozzá jó busásan!!!! Náluk a legdrágább a bankkártya készpénzfelvételre történő használata.
2012. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Ez nem igaz. Nekem nem hagyták kártyával fizetni a levélfeladást...
2012. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
17.12-es: Melyik postán? Én ugyanis csomagot is, ajánlott leveleket is adtam már fel így. Ezért mertem ilyen határozottan írni. Jó lenne tudni, mert akkor arra a postára nem megyek.
2012. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Örs, Sugár 148 posta.
2012. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az érdekes, én napi szinten oda járok (leveleket feladni), de bankkártyával is tudok fizetni, igaz kp. felvételnek minősül, ami az én bankomnál drága, így hanyagolom. De a Sugár postán biztosan elfogadják. Akkor az ügyintéző lehetett nálad a hunyó.
2012. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"e bankkártyával is tudok fizetni, igaz kp. felvételnek minősül, "


Magadnak válaszoltad meg.

A készpénzfelvétel NEM bankkártyás fizetés. A készpénzfelvétel olyan mintha ATM-ből vennél fel pénzt.Ennek igen borsos díja van...

A kártyás fizetés a vevőnek mindig díjmentes a költségeket a bolt állja, és maximum csak a vásárlás összegét lehet a kártyára terhelni.


Ezért mondtam, hogy NEM lehet kártyával vásárolni. KP-t lehet felvenni de mocskos drága...

2012. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!