Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldön (jelen esetben...

Külföldön (jelen esetben Ausztriába) egy segédmunkásnak tudnia kell németül? Vagy ezt a cég válogatja meg?

Figyelt kérdés
Persze nem árt, igen.. Csak egy szakmunkásnak elő van írva általába egy társalgási szint. Ugyanez vonatkozhat egy segédmunkásra is?

2012. okt. 24. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen tudni kell. Igen fura úgy dolgozni, hogy nem érti az ember a munkanyelvet...
2012. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Ha külföldön egy magyar cégnél dolgozol, nem biztos, hogy kell a nyelvtudás segédmunkásként. Csak egy példa: talicskázni, lapátolni, gödröt ásni tudsz magyarul is. Elég, ha a fönököd tud németül. Persze ártani nem árt, mert gondolom nem a fönököd fog neked bevásárolni a boltban.
2012. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minimális szinten azért tudni kell, akkor is ha csak egyszerű munkákat csinálsz.
2012. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! +++
2012. nov. 7. 23:08
 5/5 anonim válasza:
Én futárcégnél vagyok kint 4 hónapja, úgy jöttem ki, hogy szinte semmit nem tudtam, és most is csak az alap dolgokat tudom, ami ahhoz szükséges, hogy le tudjam adni a csomagot. Több csomagot leadok egy nap, mint egy német aki már több éve csinálja, és eddig nem volt problémám belőle, hogy nem tudom a nyelvet...
2012. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!