Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár valami segély, ha még...

Jár valami segély, ha még középsuliba járok, de egyedül élek? Vagy tesóm, akihez költözni akarok kaphat rám valamit?

Figyelt kérdés

Januárban fogom tölteni a 18. szülinapomat. Már régóta el akarok itthonról költözni a családi körülményeim miatt. Nem azért mert megbolondult kamasz vagyok, tényleg valós okaim vannak rá. Eddig nem engedték a szüleim, hogy elmenjek, fenyegettek a gyámhatósággal. Januártól viszont költözhetek. Nővérem albérletben van, hozzá mennék. De van még másfél évem a középiskolából. Mellette nem nagyon tudok dolgozni, amit igen az nem sok pénz. Nővérem nem hagyja, hogy levelezőre menjek, azt mondja tanuljak, majd ő megoldja. De tudom hogy ő sem keres sokat. Jár valami támogatás, segély így? Hol kellene utána érdeklődni.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. nov. 7. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
A családi pótlékot 18 éves korod után is kaphatod, az első nappali tagozatos diploma megszerzéséig, max. 23 (v 25? erre nem emlékszek pontosan) éves korodig. Ha betöltötted a 18-at egyszerűen bemész a MÁK-ba, és megadod az új adataid (új lakcím vagy nővéred bankszámlaszáma), hogy hova küldjék a pénzt, akkor már te rendelkezhetsz felőle. Ha ketten lesztek, és a nővéred alapból keveset keres, akkor menj be a helyi szociális irodába, számoljátok ki, mennyi az egy főre jutó jövedelem, és az alapján lehet hogy kaptok támogatást (akár ilyesmit, hogy fűtéstámogatás, az is vmi...) Ha egyetemista leszel, kaphatsz ösztöndíjat, szociális támogatást, ezt majd ott tudod megkérdezni. Nyaranta pedig mindenképp keress diákmunkát, ha csak az iskolakezdést tudod belőle finanszírozni az is nagy segítség lesz a nővérednek. Helyi segélyszervezetknél is érdeklődjetek, lehet tudnak ruhát, tartós élelmiszert adni. Idősebb diákoktól el lehet kérni a még használható tankönyvüket, vagy könyvtárból kölcsönözni.
2012. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Helyi önkormányzatnál érdeklődj segély ügyben. A családi pótlékot biztosan fogod kapni, az jár 20 éves korodig ha nappalin tanulsz.
2012. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szoktam nyaranta dolgozni, meg hétvégéken is, ha van lehetőség.

2012. nov. 7. 15:29
 4/10 Mara Acoma ***** válasza:
83%
Okosan szóltak :) Még hozzátenném: Ha a középsulid alapítványi vagy egyházi, beszélj az iskolatitkárral is. Vagy kapsz ösztöndíjat pályázat útján, vagy ingyen kaját, ingyen könyvet stb..
2012. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Még valami eszembe jutott: Bursa Hungarica-t is megpályázhatod, ha jól tanulsz.
2012. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Míg nappali tagozaton tanulsz, kérhetsz rokontartást a szüleidtől.

A bíróság helyben is hagyná.

2012. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

#1

A családi pótlékot csak 20 éves koráig kapja...

2012. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
vagyis, ha még akkor tanul, akkor aug 31-ig
2012. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új válaszokat is. Rokontartást nem tudom mennyi járna munkanélkülin illetve közmunkán vannak. Lehet nem érné meg cirkuszolni velük, meg nem is akarok.
2012. nov. 7. 16:44
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyetem alatt nem jár a családi.(én sem kaptam) De amíg középsulis vagy kaphatod.
2012. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!