Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Licitvadászok itthon működhet?

Licitvadászok itthon működhet?

Figyelt kérdés
Biztos ismeritek a Discovery-n ezt a műsort. Két pali konténereket vásárol fel (hagyatékokat) és elég szép kis pénzt keresnek vele ha valaki kicsit utánaszámol. Ez itthon működhet, vagy egyáltalán nincs igény a régi dolgokra? Értem a hagyatékokat ez alatt.

#Licitvadászok #hagyatékvásárlás
2012. nov. 18. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
működhet, bár nem kaszálsz vele annyit mint a licitvadászok
2012. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Működik, elég sokan csinálják is.
2012. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó erről tudnál egy kicsit bővebben? Én még senkivel sem találkoztam, ill. az interneten sem találtam még róla semmit.
2012. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván a régiségkereskedők, pl újságokban rendszerint van hirdetés, hogy hagyatékokat felvásárolnak stb.
2012. nov. 18. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Pontosan, a hagyatékfelvásárlókra gondoltam. Elég jó darabokat is ki lehet fogni, de nagyon érteni kell hozzá.


A Discovery-n egyébként nem hagyatékokat vásárolnak fel, hanem olyan raktárokat, amelyeknek eltűnt, vagy nem elérhető a tulaja, esetleg nem akar fizetni 10 évre visszamenőleg.

2012. nov. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olcson venni es dragan eladni mindig jo uzlet. Amugy Tobbszor emlitik, hogy rengeteg csak ertektelen vackot tartalmazo raktart kell megvasaronli, hogy talaljanak valamit.
2012. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tegyük fel itthon nem raktárokat vásárol fel az ember, hanem mondjuk hagyatékot. Meghirdeti, hogy felvásárol, kimegy a helyszínre, megnézi + érték becsli és eladja.
2012. nov. 19. 13:43
 8/9 polarbeer ***** válasza:

Sziasztok, én régiséggyűjtő vagyok! Ezekben a körökben kétféle érdeklődést látok:


1) üzletember: csak azt nézi, hogy valaminek mi az ára, mennyiért lehet eladni. Ha olcsóbban tudja venni, mint amennyit ő úgy gondolja, hogy mások megadnak érte, akkor megveszi a holmit, ha drágábban, vagy jelentős haszon nélkül, akkor otthagyja.


2) gyűjtő: valamilyen személyes ok, valamilyen indíttatás miatt vesz meg bizonyos dolgokat. Keresi azt a könyvet, azt az újságot, azt a bélyeget, ami hiányzik a saját gyűjteményi sorából. Nem azért gyűjt, hogy eladja, hanem mert ez neki a hobbija, ez a szenvedélye. Ha talál egy "neki feltétlenül kellő" darabot, akkor azért hatalmas, sokszor irracionális összegeket képes adni.


Én a kettő között állok. Nagy mennyiségben vásárolok fel ezüst tárgyakat, főleg pénzeket és érméket, viszont szigorúan az ezüst ár alatt! Így csak nyerhetek (az ezüst viszonylag stabil). Megveszek olyan pénzt is, amiből már rengeteg van otthon, csak azért, hogy "legyen még egy, mert többet ér, mint amennyiért vettem".

Azonban gyűjtöm a képeslapokat is, arról a vidékről, ahol én élek , ez a Bakonyalja. Ha találok egy szép, régi képeslapot, akkor képes vagyok értük ezreket is kiadni, pedig tudom, hogy csak egy darab papír, ezért rajtam kívül egy árva fityinget sem ad ki senki. De nem tehetek róla, én szeretem nézegetni a volt gimnáziumomat, hogy nézett ki 60 - 80 - 110 évvel ezelőtt.


Magyarországon rengetegen gyűjtenek régiséget, ki ezért, ki azért. Rengetegen vannak viszonteladók, viszont jópáran vannak gyűjtők is, akik szeretett városkájukról összegyűjtenek több száz képeslapot / újságot / könyvet / stb, és öregkorukra odaadományozzák a városi múzeumnak (mivel eladni nem tudják, mert egy kisebb város régiségeit max. 1-2 ember gyűjti). Az ilyen emberek lesznek aztán a helyi mítoszok, legendák nagy tudói, a helyi nagy bölcsek, akikkel jó beszélgetni, jó tanulni tőlük, és lehet, hogy a saját dédnagyapánk általános iskolás tablóképét találjuk meg gyűjteménye legmélyén.

Szerintem ez izgi...


Üdv.:

polarbeer

2012. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itthon nem működik ebben a szellemben, mint ahogy amlicitvadászok nyomják, hogy 2-en járják az országot, és kaszálnak. Azért nem, mert itthon sóherek az emberek, itt nem nagyon történik olyan, hogy a raktárban felejtődik egy értékes hagyaték. Amerikában annyi a pénz mint a szemét, ott költenek rendesen. Ott sokszor ha költözik valaki, potom pénzért az udvarán kiárusítja a cuccait, és vesz tök új berendezést az új házába. Itthon antik téren főként csak vackokat találni. Amerikában sokkal nagyobb az antik termékek mennyisége, és sokkal de sokkal jobb állapotban vannak. Én tudom, mert magam is gyűjtök, és főleg onnan veszek. Így itthon nem lehet így nyomni úgy, hogy nagyot kasználjál, csak ha dörzsölt vagy vagy gengszter, és nagyban nyomod, kiterjedt hálózattal. Itthon nem megy ez a licitvadászos szerencsét próbálok mentalitás, inkább a gengszter vagy a házaló style. Högy jön a minden hájjal megkent bácsi, és kérdezget, hogy van-e neked vagy valakinek az utcában régiség, amit persze bagóért venne meg. Ha meg talál is, a nagy része vacak.
2013. márc. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!