Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jól gondolom hogy aranyba...

Jól gondolom hogy aranyba csak hosszú távon érdemes befektetni és minimum 1 millió ft-ot?

Figyelt kérdés
Ahogy elnéztem vissza menőleg a görbét a 10 év alatt 5-szöröse lett az értéke és ez még jobban görbülni fog felfele mivel előreláthatólag az arany 2020-203 körül már nem lesz kitermelhető sehol.Tehát 10 év múlva akár 10 szerese is lehet / gramm.
2012. nov. 20. 20:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
* 2030
2012. nov. 20. 20:05
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy pedig a mostani aranyár emelkedésnek az is az oka, hogy "menekülő" eszköz az arany.

2012. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az is lehet oka.Viszont sokan rájöttek hgy az arany az érték álló és azt bármikor pénzé tudod tenni.Nem utolsó sorban egyre csak emelkedik az értéke grammonként.2001 óta ötszörösére nőt.Na már most ahogy közeledünk ahhoz hogy elfogy az aray készlet úgy egyre nagyobb értéke lesz.Én talán azt is meg merem kockáztatni hogy innentől számítva akár 15 szörösét is fog majd érni grammonként a szín arany.
2012. nov. 20. 20:13
 4/13 A kérdező kommentje:

.Én talán azt is meg merem kockáztatni hogy innentől számítva akár 15 szörösét is fog majd érni grammonként a szín arany.


Mármint 10 évre előre vetítve.

2012. nov. 20. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha 2001-ben 1000 forintot betettél volna a bankba (8%-os kamatra), akkor most 5033,83 Ft-od lenne, szóval én találtam egy menőbb befektetést, mint az arany o.O


Mondjuk neked jó lesz, mert látom, hogy nincsen túlságosan magas szintű pénzügyi és egyéb műveltséged. Ezt nem sértésnek szántam, csak egy megjegyzés.


Szóval vegyél aranyat, ha be akarsz ruházni valamibe. Vállalkozást ne indíts...

2012. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ma 20:21


Te a 8% ugyanott vagy.De neked az a 8%az mindig 8 marad.Viszot az arany az akár 20 szorosa is lehet és lehet hogy még 10 évet sem kell várnod...ha figyelemmel kiséred néha az eseményeket és sikerül elkapnod egy jó pillanatot,arról nem is beszélve hogy az a pénz ami neked 8%-al duzzasztja a számládat az lehet hogy semmit nem fog érni..Szóval ennyit a pénzügyról..

2012. nov. 20. 20:30
 7/13 A kérdező kommentje:

Mármint az a pénz amennyit kamatozik az lehet hogy már akkor sem fog annyit érni mint most ezer ft.

De tegyük fel te veszel 1 kg aranyat aminek grammja jelenleg 7000 ft pl akkor az jelenleg 7 millió forint.Tegyük fel 10 év múlva grammja lesz 35 ezer ft akkor nekem lesz 35 millióm.De te beteszel 7 milliót az neked csak 5millió 600 ezer ft fog fialni.Kérdtem én ki jár jobban te vagy én?

2012. nov. 20. 20:41
 8/13 A kérdező kommentje:
Én az arannyal elöbb elérem azt az 5.6 milliót mint te a sz@ros 8 százalékoddal...nézd csak meg az arany görbéjét 1970-től számolva.Csak felfele megy és ez csak felfele fog menni hiszen egyre kevesebbet tudnak kitermelni és minnél kevesebb lesz annél jobban fog nőni az értéke,De a te 8%-od csak egy helyben marad ami 10 év múlva lehet hogy annyit sem fog érni összesen mint most 7 millió forint.Pénzügyi zsenikém...
2012. nov. 20. 20:49
 9/13 anonim válasza:

Jajjj zsenikem! A durva az,hogy nem vagy kepben,de iszonyat arrogans vagy. Vissza az arcbol.


Arany masra nem Jo,mint arra,hogy megorizd a penzed erteket. Nagy lovet nem fogsz belole csinalni,hacsak nem tortenik valami extrem durva,de akkor meg kb ugysem jutsz a bankban az aranyodhoz..

2012. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ma 07:10


Én lennék arogáns?Én csa egy hasonló válaszra reagáltam így a tisztánlátás végett..ki modta hogy az aranyat bankba tartanám?Nem mellesleg ha figyelemmel követed az eseményeket akkor láthatod az arany diagrammját hogy évrl évre növekszik és ez még vagy 10 évig nem fog változni ahogy az elmúlt 30-40 évben sem változott.Itt hosszú távon kell gondolkodni,az arany az mindig arany marad és érték álló.A pénz viszont a mai világban nem az,és az emberek pontosan ebbe menekítik a pénzüket az értékállósága miatt.Sok helyen és arannyal foglalkozó cégek már 500 euro beugróval lehetővé teszik a befektetést és ha szerzel 2-3 befektetőt akkor kapsz érte 3500 eurot.Amből már el is indíthatod a befektetésed.500 euroért 3500 értékű arany egy kis nunkával szerintem nem rossz.Sok komolyabb cégnél van ilyen akció ami nrm kamu és működik.A banktól hol kpasz ilyen ajánlatokat?

2012. nov. 21. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!