Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egészségbiztosítási járulék...

Egészségbiztosítási járulék önkormányzati átvállalása után kötelezhetnek az elmaradt eb. befizetésére?

Figyelt kérdés
júniusban fejeztem be a sulit. azóta nem találtam munkát s nem is fizettem egészségbiztosítási járulékot. szüleimmel élek, mindketten minimálbéren. ha elmegyek a helyi önkormányzathoz ők átvállalhatják helyettem az eb. fizetését? ami még fontosabb, hogy az eddig be nem fizetett járulékot behajthatják rajtam és megbűntethetnek?
2012. nov. 28. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nappalin tanultál, akkor december 15-ig jogosult vagy az eü. ellátásokra.

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, az önkormányzat az igénylés napjától rendezi az egészségügyi szolgáltatási járulékod (az egészségbiztosítási járulék más, rád per pillanat nem vonatkozik)

Az, hogy a szüleid jövedelme számít-e, vagy egymagad számítasz-e, az életkorodtól függ (betöltött 20.életév után nem számít a szüleid jövedelme)

Ha nem rendezed időben az önkormányzatnál az eü.sz.járulékot és a jogosultságod lejárta után vannak napok amikor még nem rendezi az önkormányzat, akkor azokra a napokra jutó összeget behajtják rajtad (5 év az elévülési ideje) Ha nagyon szemét ügyintézőt fogsz ki, akkor a bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt is megbüntet.

2012. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem, köszi!
2012. nov. 28. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!