Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak megélni azok a...

Hogyan tudnak megélni azok a fiatal házasok akik nem rég házasodtak össze és mind a ketten minimálbérért dolgoznak?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet albérletben megélni, ha már van 1 gyermek is?

2012. dec. 2. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szűkösen. Nem mindegy hol, mekkora albérlet például. Pl. Pesten egy kétszobásban sehogy, mucsajröcsögén akár még egy házban és szűkösen, de meg lehet.
2012. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anyósnál lakni nem lesz tartós dolog szerinted? Nem kapná meg a gyermek ugyanazt a szeretetet vagy támogatást ha már nem vagyunk a házában?
2012. dec. 2. 14:53
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha egy kicsi lehetőség is van, lakjatok külön! Nem véletlen a mondás: anyóstól olyan messze kell lakni, ahová papucsban nem tud átmenni :))
2012. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a kommented kérdéseit? Azt csak te tudhatod, hogy tartós lesz az anyóséknál élés. Nyilván addig tart, amíg ott maradtok. A gyerek meg ugyanannyi szeretetet kap akkor is, ha anyósékkal laktok, meg akkor is, ha külön és csak viszik anyósék, vagy jönnek hozzá.
2012. dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy akkor nem célszerű egy házban élni anyóssal még akkor sem ha külön bejárat van külön rész közös udvar?
2012. dec. 2. 15:40
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Én laktam így. Átnézték a szemetet, nézték, hogy és hova teregetek, mikor húzom fel a redőnyt, nem lehet egy jót veszekedni sem, mert úgyis hallják, és mit képzel ez a nő, hogy az ő fiukkal veszekszik, mindig tudni akarták, hogy hova megyünk, mikor, meddig, ha valaki jött, azt kifigyelték, egyáltalán szar volt.

Én már ott tartottam, hogy ha együtt nem bírunk elköltözni, akkor költözök én egyedül és viszontlátásra, de nem leszek 60 éves koromig a beköltöző idegen, aki alkalmazkodjon az ő családjukhoz és kussoljon, mert ők előbb ott laktak és az övék minden, meg amúgy is.


Szerencsére el tudtunk költözni.


Persze van akinek nincs lehetősége elköltözni, meg van akinek nem ilyen a férje családja, hanem lehet velük normálisan élni. Ezt neked kell tudni. Meg azt is neked kell tudni, hogy a férjed milyen, mennyire áll ki melletted, mert ha olyan, hogy tiszteld anyám, jobban tudja anyám, kibírod, ne mondj neki semmit, akkor be fogsz csavarodni. nem arról van szó, hogy háborúzzon a szüleiddel, de mikor nyilvánvaló, hogy igazad van, vagy bosszantóak, akkor álljon ki emellett és melletted, ne kisfiú módjára húzza be fülét-farkát, hogy jaj ne mondjunk ellent anyucikámnak.

2012. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem arról van szó, hogy háborúzzon a SAJÁT szüleivel.
2012. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem, mit akarsz ebből kihozni. Én, ha minimálbéresek lennénk a párommal és emellé lenne még egy gyerekünk is, és lenne lehetőség rá, hogy a párom szüleinél ingyen lakhatnánk, akkor egészen biztos, hogy nem mennék albérletbe. A nagyszülők nagyon sokat tudnak segíteni, például akkor, ha beteg lesz a gyerek. Manapság igen sok esetben rosszul tűrik a munkaadók, ha nem tudnak a dolgozókra például emiatt számítani (hogy erről kinek mi a véleménye más téma lehetne). És igen, alkalmazkodni kellene hozzájuk. Nem értem, hogy ez miért ilyen nehéz manapság mindenkinek.
2012. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy csak szűkösen és semmi élvezettel.

Én meggondolnám a helyedben aludnék rá 2-3-4-t.Inkább építsd előbb fel karriered hidd el sokkal jobb úgy.

2012. dec. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!