Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi egy átlag hónap költség...

Mennyi egy átlag hónap költségei 1 családnak?

Figyelt kérdés
Nem értem három fizetés van. 256 százezer forint bevétel van és nem jövünk ki hó végéig. Két autóval
2008. máj. 28. 18:44
 1/9 A kérdező kommentje:
a párom több mint 100 fölött kap. E mellet még jön két fizetés ami egyszer 85ezer és 70 ezer.
2008. máj. 28. 18:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi 4-en vagyünk, és 80ezerből kell kijönni. a 4 főből egy kereső, a többi kiskorú. Nekünk nincs autónk. Észnél kell lenni, és tudni kell spórolni. A hónap végéig mi is szűkösen jövünk ki, de muszáj szorítani a nadrágszíjon.
2008. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia!

A mi költségvetésünk kb így néz ki:


lakáshitel: 50.000

autóhitel: 25.000

telefon szla: 10.000

internet szla: 10.000

villany szla: 15.000

gáz szla: 20.000

kábeltv: 3.000

casco: 8.000

biztosítások: 5.000

üzemanyag: 35.000

élelem: 50.000

egyéb kiadás (ruha,gyógyszer…): 20.000


Ez összesen 251ezer forint.

Az összeg természetesen minden hónapban változik, hiszen vannak váratlan, előre nem látható költségek is. Mi is mind a ketten dolgozunk, és sajnos elég nehezen jövünk ki a fizunkból. Sajnos a mai világban nagyon nehéz becsületes munkából megélni.

2008. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez nem normális helyzet ugye???:( Az megoldás lenne ha párommal elköltöznénk külön??? és csak ő dolgozik mert én picivel otthon lennék.


kijönnénk 100 ezerből?

2008. máj. 28. 19:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi pénzből ki lehet jönni, sok dolgon lehet spórolni. Energiatakarékos égő, lekapcsolod a villanyt és két autó sem feltétlenül szükséges, meg hát attól is függ hogy mennyi a hiteletek meg milye "nagy lábon" éltek, de sokan sokkal kevesebből iskijönnek.

Az meg nem megoldás hogy külön költöztök, mer t akkor két helyen kell villanyt, gázt, fűtést ... fizetni, elvileg ez kevesebb ha együtt laktok, csak egy háztartás. Egyébként hogy jönnétek ki 100ből ha 250ből sem megy.

Okosan kell bánni a pénzzel, muszály spórolni.

2008. máj. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 27000 a rezsink (net, kábel tv is van, fűtés sz átalányos) meg plusz kaja, de én főzök mindig és elég jól lehet ezzel is spórolni. Mondjuk nincs gyerekünk még és egy 50 négyzetméteres lakásban lakunk.
2008. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na igen sokkal lehet sporólni de egyszerüen nem akarok az anyosom ellen lenni. Azért mondom hogy a párommal kapunk egy házat, és 1 autó lesz kutyákból is csak egy ezzel is már lehet sporolni. Én így nem nagyon tudok beleszolni.Mert csak rosszabb lenne. így már kijönnénk 2-ten nem?
2008. máj. 28. 19:45
 8/9 anonim ***** válasza:

A helyetekben én egy hónapig gyűjteném a blokkokat és a számlákat és jegyeznék minden egyéb kiadást, és minden nap beírnám egy excel-táblázatba. Ez jó áttekintést ad és segít meghatározni, hogy miből hogyan mennyit milyen áron.


A kajaköltségekre talán külön érdemes ránézni. Ezer forintból két ember kétszer megeszik, amennyiben sajátkezűleg készíti el a kaját. (Most vacsiztunk pl. ennyiből tepsiben sült csirkecombot sültkrumplival és tejfölös paradicsomsalátával, kétszer, tehát nem is pirítós volt. :) ) Ugyanez ételszállítótól négyszer ennyi. De ez csak egy kis utóirat volt, ezt úgyis ti látjátok majd. :)

2008. máj. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok!!! Köszönöm a válaszokat!!!!! Az utolsó tanácsot megfogadom, ki is probálom.!!!
2008. máj. 29. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!