Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 3 hónapos próbaidős szerződéss...

3 hónapos próbaidős szerződéssel voltam a munkahelyemen. Továbbra is dolgozom semilyen szerződést nem írtam alá. Felszeretnék mondani, de a főnököm 1 hónap felmondási időt kér?

Figyelt kérdés
szerződés nélkűl vagyok.Munkanélkülire szeretnék menni,mivel most indul olyan tanfolyam amit már rég elszeretnék végezni.Kérhet-e felmondási időt?Félhetek-e attól,hogy nem fizet ki?Mit tehetek ha nem kapok fizut,vagy éppen felmondásiidőt követel?
2008. máj. 28. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy tudom hogy ha letelt a próbaidő és nem küldtek el akkor autómatikusan határozatlan idejűvé válik a szerződés, tehát ez esetben kérhet felmondási időt, hisz ezt a törvény is lehetővé teszi, azért van hogy találjon valakit helyetted. Egyébként ha feketén dolgozol akkor otthagyod és kész, hisz ilyen estben "senkinek nincsenek jogai". De egyébként örülj hogy van munkád, hisz csomó embernek nincs és otthagynád hogy elvégezz egy tanfolyamot a munkaügynél? Ez érdekes számomra, na mindegy.
2008. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
31%
Először is azt kéne tisztába tenni hogy Munkatörvénykönyves vagy kjt-s vagy ktv-s vagy. Ugyanis más és más az eljárás ilyenkor.Hol dolgoztál?
2008. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!