Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » FONTOS, Aprodon felraktam egy...

FONTOS, Aprodon felraktam egy hirdetest amire egy kulfoldi jelentkezo akadt. Allitolag atutalta mar a penzt egy bizonyos PeoplesBank-nak Spanyolorszagban RESZLETEK LENNT?

Figyelt kérdés

( Angol billentyuzet ) Aprodra felraktam egy hirdetest egy hasznalt laptop-ra.

Par napra ra jelentkezett egy Kulfoldi csavo hogy ot erdekli . Aztmondta a penzt atutalja utanna utaljam a laptopot.

Az Allabi emailt kaptam:


Ez azt allitja hogy a csavo kifizette a laptopot + a postakoltseget is, arra varnak hogy adjam fel a laptopot es kuldjem el a postai bizonylatot es utanna megkapom a penzt.


A csavo utanna ezt irta emailben

"I had transferred the money to your account ,i also paid for the shipping cost 100 euro !,I want you to send the package to my Brother who works with the Spain Embassy in Africa Nigeria through Magyar Posta EMS now.

"


Az emailt egy SpainBank.com nevezetu egyen kuldte azonban ilyen weboldal nem letezik..ez okos atveres vagy tenyleg van ilyen? Hozzaertok valaszat kerem lehetoleg.



2013. jan. 28. 17:42
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ez lemaradt

2013. jan. 28. 17:49
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha-ha-ha....
2013. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Tudod mi a szomorú? Hogy neked csak a csírája merül fel annak, hogy át akarnak baxni. vannak emberek akiket már nem tudok sajnálni, hogy bedőlnek a csalóknak. Azok igenis tanulják meg a saját kárukon, ha a másokén nem tudják.

Persze-persze... küldd csak el a laptopot. A pénz letétbe van helyezve egy kamubankban (még akkor sem érteném meg, ha egy igazi bankot nevezett volna meg.) Nagy balek lehetsz ecsém...

2013. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tipikus "nigériai csaló". Keress rá erre a kifejezésre interneten. Mondd neki, hogy küldheti a yardot nyugodtan, reméled, hogy legális photoshopot használ.
2013. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jobban megnézed a visszatükröződést, akkor láthatod, hogy retusált kép, mert ott teljesen más tükröződik vissza, amúgy niggerről mindig fekete Pákó jut eszembe, egy szem gyufát nem bíznék rá...

A net tele van ilyenekkel...

2013. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 The Other ***** válasza:
Jól írják, nigériai csalás, EL NE HIDD, NE KÜLDJ SE ÁRUT SE PÉNZT!
2013. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ATVERES!!!
2013. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a vidéki házunkat akarta megvenni múlt héten az ipse, csak az adataimat kellett volna megadnom az a szerződéshez :-)
2013. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Erről jut eszembe mult héten akkartam venni egy samsung galaxy s3-mast. Ráirtam az eladora 1 utcával odéb lakik tőlem . Ő azt irta vissza hogy elsőnek utaljak neki 60000-ezer ft- el. Mondom neki minek amikor 1 utcával odéb laksz. Utána vissza se írt már.
2013. jan. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ne higgy neki! klasszikus nigériai csaló!

[link] itt bővebben ovlashatsz a módszerről!

2013. febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!