Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van különbség a különböző...

Van különbség a különböző országok eurója között?

Figyelt kérdés
5 éve Németországban voltam. Hoztam haza néhány eurót. Elkülthetem ezeket más EU-tagállamokban?
2008. jún. 3. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, nyugodtan.


az egyes országok eurója között a papírpénzeknél nincs különbség. Azok úgy lettek kitalálva, mármint a rajtuk lévő képek, hogy jellegzetes jegyeket hordozzanak, hasonlítsanak, de ne legyenek pontosan azok. Ez íg zölden hangzik, de pl. (most nem tudom a képeket) ha van egy templom, akkor annak egyes részletei hasonlíthatnak egyes valós templomokhoz, de maga a kép nem lehet egy bizonyos épület.

A különbség a fémpénzek hátoldalán van, az minden országban más és más. Úgyanúgy lehet fizetni velük bárhol, de mivel az egyes országok különböző mennyiségű pénzt bocsáthatnak ki, így egyes érmeváltozatok az értékük többszörösét is érhetik gyüjtőknek.


Egyébként euróval az EUn belül bárhol fizethetsz, független attól, hogy azt az eurót éppen melyik ország bocsátotta ki. Pont ez a lényege az eurónak.

2008. jún. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Külsőre lehet különbség, de ahol euroval lehet fizetni ott mindet elfogadják mindegy melyik országból való.
2008. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
50%
nincs különbség. :)
2008. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ez komoly kérdés volt, hogy elköltheted-e más országban? Szerinted miért találták ki az eurót???
2008. júl. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zero-eco86 válasza:
Elkölteni el költheted éppen ez a célja, De lenne egy másik kérdésem ide: Ausztriába a termék áránál 4 összeg is van. Mindegyik mellett ott az ország jelölés. Rajta van még a magyar is. Szóval miért kerül mondjuk egy pár zokni egy osztráknak 1,3 eu-ba míg a németnek csak 0,99-be? Szerintem pedig igenis van különbség. A kinézetük különbözik az egy dolog,hiszen ezzel is azt szimbolizálják hogy ugyan más és más országokból valóak vagyunk de szövetségesek és társak és barátok. Ezért van mindegyik papír pénz hátoldalán híd, de az értékük is különbözik. Nem sokkal de mégis. Többet ér a német mint az osztrák vagy a görög euró. Nem sokkal de mégis. Mind ezt figyelembe véve akkor most van vagy nincs különbség köztük?
2011. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szóval miért kerül mondjuk egy pár zokni egy osztráknak 1,3 eu-ba míg a németnek csak 0,99-be? "


más az adó.

2011. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!