Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan érdemes befektetési...

EagleHUN kérdése:

Honnan érdemes befektetési aranyat venni?

Figyelt kérdés

Sokan azt tanácsolják a pénzügyi világban hogy a megtakarításaink kb 1/3 - 1/4-et legalább aranyban tartsuk.

Szerintem igazuk van, az arany ára hosszútávon (több év viszonylatában) csak nőtt.

Tehát a kérdés az hogy az ékszerészeknél/kiskereskedőknél árult mini 99.9999-es tömböket is érdemes megvenni, vagy csak komoly nagy brókercégtől érdemes ilyesmit vásárolni? Elméletileg mindenütt a napi árfolyamon kell eladniuk, vagy a kereskedő plusz hasznot is tesz rá?

Hogy működik ez? Gondolom névre szóló papírt is kiállítanak róla.

Ha tudtok esetleg linket honnan érdemes venni azt is várom.



2013. febr. 10. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha lesz pénzem, bankon keresztül fogom ezt intézni, úgynevezett arany kötvénybe fektetek majd.

Így nálam csak a papír lesz, aminek az értéke a mindenkori arannyal egyenértékű lesz. Vigyázzanak ők az aranytömbökre :-)

Pl. Cib bank ajánl ilyet, de nyilván a többi is.

2013. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na ezt nem tudtam, érdekes lehetőség.

De mi van akkor ha bedől a bank, kiadnák még az aranyad? Vagy fújhatnád a kötvényedet gyújtósnak?

Én inkább fizikálisan is magamhoz venném. XD

2013. febr. 10. 16:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért az arany sem verhetetlen. Nem azt mondom, hogy rossz, csak hogy annak is meg van a kockázata! Az aranyon nem csak nyerni lehet! Ne azzal a tudattal szállj be, hogy biztos és csak nyerni lehet vele.


[link]

[link]

2013. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kösz a cikkeket nagyon hasznosak voltak.


"Viszont ha a portfoliónk biztonságát akarjuk növelni, a devizakitettségünket csökkenteni, akkor szigorúan csak biztosítási célból esetleg érdemes lehet a vagyonunk egy kis részét aranyban tartani. Ilyenkor a biztonság a lényeg, ahol az esetleges árfolyam-csökkenés a biztosítási díj, az árfolyam-emelkedés pedig csak talált pénz. (Mérjük fel az arany adásvételének a magas költségeit is, mielőtt döntést hozunk. Kis vagyonnál nem biztos, hogy érdemes megosztani azt túl sok felé.)"


Én erre a részére gondoltam, de most pont amiatt hogy azt írja kis vagyont nem érdemes ennyire megosztani, elbizonytalanodtam a dologtól.

2013. febr. 13. 11:36
 5/11 A kérdező kommentje:

"Érdemes megemlíteni még a fizikai arany vásárlásának és eladásának a költségeit, ami akár 15% is lehet, az örzés és szállítás költségeit, azt, hogy egy nem kamatozó termékről van szó, illetve, hogy könnyen belefuthatunk hamisított termékbe, amit sokan fel sem ismernek."


Ez pedig a másik dolog ami nem jó.

2013. febr. 13. 11:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Örülök, ha segítettem.


Én nem tervezek aranyba fektetni, de a lakótársam például a pénze egyharmadát, 100 ezer forintot a Budapest Bank arany alapjába tett. Tudom, ez nem közvetlenül arany, mert arannyal foglalkozó cégekbe is fektet, stb., de ez most inkább a kis pénz megosztásának szólt.


Ha neked is minimum 300-400 ezer körül van, akkor már megéri több helyre tenni, ha a tartási költségek nem magasak.

2013. febr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

A nagy bróker cégektől óvakodnék. Óriási különbségek vannak az árban akár 10-15% is. Vannak cégek, akik ezért plusz szolgáltatásokat és garanciákat kínálnak, de minden esetben érdemes tájékozódni róla, hogy ez árban mit jelent.


A Concorde árai elég jók, és nagyon nagy cég.

Az Arteus Capital a biztonságot hirdeti, valamivel drágább verzió.


A papír arannyal kitörölheted. Pont arra nem jó amire a fémet veszik.

2013. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még jó hogy nem vettem korábban, mert most tört be az arany ára a 2011-es szintig.

Egyenlőre kivárok pár napot és hetet hogy betörik-e még jobban. Aztán lehet hogy veszek.


Apropó egy kiegészítő kérdés! Vannak befektetési aranyérmék is, amiknek van egyfajta járulékos numizmatikai értékük is, mivel limitált kiadásúak.


Nem éri meg jobban ilyen érméket venni, mint mini 9x9-es aranytömböt?

2013. ápr. 17. 11:07
 9/11 anonim válasza:
Hello vennél még aranyat?
2015. aug. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Miután kiderült hogy Magyarországon is hamisított arany került forgalomba, illetve régóta híresztelik hogy Kína nagy mennyiségben bocsájt ki hamisított aranytömböket, így már annyira nem tartom jó ötletnek.

Bár ha atom biztos lenne hogy valóban igazi 9x9-es az arany, és nem kellene az eladás és vétel közti különbözetből is beadózni akkor még talán megérné.

2015. aug. 19. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!