Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az USA-ban szeretnék dolgozni...

Az USA-ban szeretnék dolgozni diploma után, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Szociológiát tanulok, nem nagyon vagyok megelégedve az itthoni életkörülményekkel, és igazából régóta vágyom már Amerikába. Mire meglesz a diplomám, a kisfiam, akit egyedül nevelek, 5 éves lesz, én pedig 25. Hogyan kezdjek neki a dolgoknak? Itthon kezdjek el kinti mukát keresni, és utána szállást? A gyereket rögtön vigyem ki magammal, vagy miután elintéztem mindent, akkor hozassam ki magam utána? Hogy csináljam?
2008. jún. 8. 11:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

USAban kérlek nagyon nehéz lesz munkát találnod, mivel zöldkártya kell már hozzá amit 2 féleképpen kaphatsz.

-Beházasodsz

-usa1234.com


Az én tanácsom europa sokkal szebb és itt bármi kötöttség nélkül letelepedhetsz akárhol.

2008. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

igazat adot az elöttem szólonak. USA-ban igen nehéz az élet. 10 éve voltam ott tanulni akkor is nehéz volt most meg minden a 3x-s lett. szóval usa-ban jó fizut kapsz de nem fizetnek neked biztosítást amit neked kell kifizetni, mert ha nincs mütétek ára a csillagos ég. egy fél vagyon a bizti. a gyereknek nincs óvoda csak magán, az iskolák meg nem túl jók nagy rész magá iskolák vannak.

úgy tudsz majd megélni pláne egyedül (ha persze kapsz munkavállalásit) ha reggel korán kezdesz és késö estig dolgozol. a filmekben is kitünik hogy az emeberek éjjel nappal dolgoznak. na ott ahol senkit nem ismersz ki fog a gyerekedre vigyázni mikor éppen túlorázol ami lehet folyamatos lesz.

én is europát ajánlanám, itt is nehéz a megélhetés, de nem olyan mint amerikában. itt sok eu országba egyböl mehetsz dolgozni, megkapod az engedélyt.

2008. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Én is Európát ajánlom.

Az USA elmebeteg ország: JOGOSAN lelőhet a rendőr az autódban, ha igazoltatás közben tüsszentesz,

SIKERREL perelhet egy nő szexális zaklatásért, ha egyedül maradsz vele,

teremtéselméletet taníthatnak evolúció helyett a kölködnek, ha nem vigyázol...

2008. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az az igazság, hogy tényleg nagyon régóta ott szeretnék élni, valahogy úgy érzem, jobb lenne nekem ott. Dolgoztam már Angliában, ott is nagyon jó volt, de nem tudnék ott élni. Egyszer voltam kint 2 hetet Los Angelesben barátnőimmel, és valahogy nagyon beleszerettem a városba, nem tudom megmondani, hogy miért. Próbálom nem a problémákat keresni, hanem a megoldásokat. Azt mondják rólam, hogy mindig megtalálom a jó megoldást, talán kint is menne. Csak szeretném a legpraktikusabban csinálni a dolgokat a kiköltözéssel, és ehhez keresek olyanokat, akik már megtapasztalták ezt a herce-hurcát.
2008. jún. 8. 21:19
 5/11 anonim válasza:
100%

Szia!

2009ben én is megyek ki.:)

Zöld kártyára lesz szükséged, ha nincs amerikai pasid akihez hozzámehetsz, mert úgy egyszerűbb lenne.

Szerintem gyűjtögess pénzt hogy addig, amíg nem találsz esetleg munkát, albérletet stb, vagy interjúkra mész, tudj miből élni. Amúgy nagyon jó internetes oldalak vannak álláskeresésre, google-ban nézz rá. Vagy biztos van ezzel kapcs. fórum is. Albérletkereső oldalak is tök jók vannak, és szerintem itthonról is elintézheted, csak ugye rizikós hogy nem látod teljesen előre, milyen környékre költözöl.

Ha van rá lehetőséged, szerintem hagyd itthon a kisfiad, amíg találsz rendes munkát+helyet lakni, egyedül is utazhat, ha megkéred az utaskísérőt, vigyáznak rá. De egy jó adag pénzre szükséged lesz elkezdeni szerintem, ha nem "legalulról" akarod...

2008. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Hú, hát egy öt éves gyereket nem nagyon hagynék egyedül utazni, egy nyugodt percem sem lenne, főleg, mert ha a tervem sikerül, akkor át is kéne szállni... Inkább megkérem a nagyiját, hogy hozza utánam, ha minde fix. Remélem minden összejön. De akkor ezek szerint úgy menjek ki, hogy intézek melót? Nem segédmunkásnak akarok kimenni, hanem mint szociológus szeretnék elhelyezkedni, azt olvastam, hogy azokból éppen hiány van. Albérletet csak úgy vennék ki, ha magam is látom a helyet. De hogy van ez a zöldkártya dolog? Miért olyan nagy hókuszpókusz olyat kapni?
2008. jún. 8. 22:42
 7/11 anonim ***** válasza:

A zöldkártya jó sok évbe beletelhet! Addig NEM DOLGOZHATSZ!

És direkt szemétkednek veled, húzzák az időt. Közben folyton ellenőriznek: ha egy napot dolgozol, már ki is utasítanak!


KIZÁRÓLAG akkkor működik, ha a munkáltatód elintézi!

2008. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha itthonról találsz munkát, akkor a leendő munkáltatódtól kapsz egy vízumhoz szükséges igazolást, és ezzel a követségen kaphatsz munkavállaláshoz szükséges vízumot, tehát ehhez nem kell állampolgárság vagy zöld kártya, ez helyettesíti azt a külföldieknél.

Sokszor a munkáltató segít a lakáskeresésben, ha nem, akkor tudsz itthonról albérletet keresni interneten, érdemes telefonon egyeztetni a részleteket.

Telefonos állásinterjúra számíthatsz.

Úgy tudom, hogy a megkapott vízum határozott időre szól, de ha fix munkahelyed van, akkor meghosszabbíthatod.

A nagykövetség honlapján van fenn ezzel kapcsolatban információ.

2008. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én nem érettségi után akarok kimenni,zöldkártyát úgy is lehet gyorsan kapni ha beállsz a hadseregbe.
2009. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Nézd meg ezt az oldalt, nekem nagyon sokat segített!


www.usa-munka.com

2011. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!