Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csalás lehet? Angliába küldené...

Csalás lehet? Angliába küldenék pénzt western unionnal, egy iphone 3gs-ért ami postával 340Usd lenne. Az eladó röviden azt írta hogy küldjem ki egy barátom nevére a pénzt.

Figyelt kérdés
...miután elküldtem feladja a telefont, és ha megérkezett módosítsam a barátom nevét az övére a western unionnál és ezután tudja csak felvenni a pénzt. Mit gondoltok átverés? Mire ügyeljek? Visszakapom a pénzt ha nem jött létre az ügylet és nem vette fel senki a pénzt?
2009. szept. 14. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Há szerintem ez elég kockázatos! Nem tudnád ugyan ezt a dolgot itthon megvenni, vagy annyira fontos ez neked, hogy megéri kockáztatni?
2009. szept. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban tennéd ha a western unionnál érdeklődnél mert sokan okoskodni kezdenek itt de valójában még senki a közelébe sem ment ilyen dolgoknak ugyértem sosem csinálta, nem ismeri a rendszer működését és csak huhog mert olvasott vmi hoaxot erről vmi bulvárfórumon...
2009. szept. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

elözö vagyok azt mindenképpen közöld a unionnál hogy vásárolni akarsz szóval csomagért fizetnél...


Én ugy gondolom úgy ésszerü ez a dolog hogy a western unionnál úgy intézik hogy te megbízást adsz nekik ás befizeted a vételárat amit ők csak abban az esetben fizetnek ki az eladónak ha az feladja náluk a csomagot...


Én még nem próbáltam de szerintem ez így lenne ésszerű!


Kérdezz rá az ügyfélszolgálaton elvégre elérhető a postákon!!

2009. szept. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

elözö vok


Vagy pont fordítva mint pl itthon az utánvétel müködése..


Feladja a csomagot neked meghozza a postás és helyben fizetsz amikor átveszed...

2009. szept. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

NE HOGY FELADD A PÉNZT!!!!!!!!!!


én is így jártam, csak én 5-öt vettem. A lényeg, hogy ezek afrikai niggerek és összejátszanak a western unionban ülő haverjukkal. Kiküldöd a pénzt, elkéri majd a tranzakció számot és a barátod nevét és felveszik a pénzt (amikor elméletileg nem is tehetné meg csak személyivel). Utána mész a western unionhoz reklamálni, hiszen a hírdetésben azt írják, gyors, megbízható stb. persze nem vállalják a felelősséget, hanem kapsz egy nyomtatványt, ami után nyomozni fognak. 7 hónap telt el, a 250ezer forintomból azóta sem láttam semmit!!!


ÁTVERÉS CSAK, HIDD EL ÉN A SAJÁT BŐRÖMÖN TAPASZTALTAM!!!

2009. szept. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én elég sdokszor kapok a Western Unionon keresztül pénzt külföldről.A feladó kint kap egy kódszámot.Ezt telefonon közli velem.Amikor bemegyek a pénzért,akkor ezt a kódszámot kell bemondanom,és a személyi igazolványommal igazolni,hogy én vagyok az,akinek a nevére szól az átutalás.Ezt ellenőrzik,és csak ezután kapom meg a pénzt.Ha valami miatt nem egyeznek az adataim a feladó által közöltekkel,vagy a feladó neve nem az,akit én mondok,nem jó a kódszám,akkor nem kapom meg a pénzt.Más nem veheti fel rajtam kívül.
2009. szept. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
SOHA SOHA SOHA ne küldjetek ki így pénzt mert ezek a b*zik fel tudják venni. Én most utaztam volna ki Londonba és a férjem nevére küldtem a pénzt lakásfoglalás céljából hogy ott majd kint felvesszük fizetünk azt szevasz.. Hát most szevasz van mert fél millió ft-ot felvettek a párom nélkül... HOgy hogy arra még én is kíváncsi vagyok és arra is hogy ilyen esetben mi a teendő. Nem előre mondom a Western Union nem mondd semmit csak hogy sajnálja!!! Hát még én!
2011. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!