Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most komolyan, volt már...

Most komolyan, volt már közületek itt olyan, akiknek konkrétan semmi étel nem volt otthon így hónap végén?

Figyelt kérdés

Nekünk így van, tegnap óta semmit nem tudunk enni, a párom is szegény így ment el dolgozni én meg ithon vagyok,munkanélkülin,mert a munkahelyem megszűnt...-őt sajnálom nagyon,mert így dolgozni,és magas a vérnyomása is szegénynek,nehogy rosszul legyen-idegeskedem miatta...

Szörnyű-és még hol van a fizetés-Úr Isten!Bele sem merek gondolni...:/

Nem panaszkodni szeretnék,nem kell sajnálni sem minket,csak arra vagyok kíváncsi,hogy esetleg más is járt már ilyen cipőben,mint mi,és akkor mit tudott csinálni?Nincsen se liszt,sem hagyma,kenyér sem,semmi-konkrétan semmi nincsen már-tegnap este volt egy fél vöröshagyma és egy db tojás azt kirántottam a maradék lisztben,morzsában,egy kis tányérra kiraktam azt ettük-egy kis sóval-elvette hirtelen a szédülős éhségünket...:/-még ezért is hálás voltam,hogy volt-és egy kicsit tudtunk enni...

Ja-biztos lesz,aki megkérdezi,hogy hogyan van akkor netünk-úgy,hogy a számlákat még próbálom fizetni,mert ha nem fizetem,akkor sokkal többet kell majd később fizetni-szóval ez csak ezért van-semmi másért..



2013. máj. 2. 08:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
90%
Sajnos mi is vagyunk sokszor így.Nálunk az a jó,hogy tudunk anyutól kölcsönkérni.De addig,szűkösen élünk.Neked nincs kitől kölcsönkérni?
2013. máj. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi pénzből éltek és hányan?
2013. máj. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
81%
Hol éltek?
2013. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
nincs senki a környéken akitől legalább egy kiló rizst kérjetek?
2013. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Én ilyen helyzetben annak idején segítettem ismerős, idős embereknek kertet művelni zöldségért, gyümölcsért cserébe.

Aztán idővel szert tettem egy saját kertre, ami megterem, azt már nem kell megvenni a boltban...

Mindenben lementem "alapra". Villany, víz, kaja, TV-műsor, valamint, amikre nem volt feltétlenül szükségem, azt "lemondtam".

Te tudod, mi az, amiből még tudsz lefaragni...

2013. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy konkrétan ne legyen mit enni, soha nem volt. Vannak elálló élelmiszerek, azokból mindig van a konyhaszekrény felső polcán: tészta, néhány instant leves, paradicsompüré, szárított élesztő, liszt. Ezekből a leggázosabb időszakban is lehet levest, paradicsomos tésztát enni, kenyeret sütni (azt amúgy is magam sütöm, mert finomabb). Ha rossz anyagi helyzetben vagytok, akkor nagyon javaslom, hogy ilyen elálló, ám olcsó ételekből tárazzatok be legalább egy hétre valót.

De ez tényleg csak arra való, hogy ha valami váratlan kiadás miatt megborul a kassza, akkor hozzá lehessen nyúlni, kezeld is úgy. Tehát ha spagettit főzöl, ne onnan emeld le a tésztát.


Ha nincs váratlan kiadás, akkor a megelőzés a lényeg: határozd meg a napi keretet ételre, és ne lépd túl. Így hó végén is ugyanolyat tudtok enni, mint hó elején :)

2013. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
mi is ugyan ebben a cipőben járunk a szüleimmel élek és a beteg öcsémmel egy kis panelban a keleti régióban ahol szegényebbek az emberek mint Nógrádban se munka se pénz se szeretet szolgálat kertet nem lehet művelni földünk nincsen régóta munkanélküli vagyok egy éve dolgoztam utoljára fiatal vagyok és tanult,nem tudok máshova menni mert nincs pénzem az albérletre mi ott tartunk hogy se instant dolog se rizs se liszt semmi nincs már voltam Pesten korábban majdnem adóssággal kellett eljönnöm én nem bánom ha éhezek de a családom is éhezik becsületes,dolgos emberek,édesapám mozgáskorlátozott..van valami ötletetek?Itt mindenki szegény senkinek nincs kis város..a családot én próbálom ellátni mert anyu nem győzi ...
2013. máj. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
El nem tudom képzelni ezt a helyzetet. Legalább egy havi kaja van a spájzban, szóval soha nem fordulhatna ez elő, csak ha kitörne a harmadik világháború. Mondjuk nekünk mindig van megtakarításunk, mert alapból minden fizetésünk bizonyos százalékát félretesszük. Még a GYED-ből is tudok félretenni. Ezen kívül, ha minden kötél szakad, és kirúgnának mindkettőnket az állásunkból, vannak tárgyak, amiket pénzzé tudnánk tenni, de legfőképpen a tudásunkat vagy a munkánkat. Létezik olyan, hogy alkalmi munka, lehet tanítani, lehet idősekre felügyelni, nekik bevásárolni, mások gyerekére vigyázni, kerteket gondozni. A lehetőségek tárháza végtelen. Nem tudom, miért nem találsz magadnak valami elfoglaltságot. Olyan nincs, hogy semmi munka ne legyen.
2013. máj. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
47%

8

pedig van hidd el,és aki nincs benne az nem tudja a nyugati vagy főváros térségéből én is könnyen tudnék tanácsokat osztogatni,de persze itt élni már nem próbál meg senki azért...amíg nem vagy más cipőjébe nem lehet tudni...itt nincs se munka se pénz minden ilyen munkát amit írtál nem tudják megfizetni vagy kitalálnak más megoldást rá...idős gondozás kiközvetítve vannak és annyian mint égen a csillag fizetni nem tudnak,küldenek el másokat,a kertet egyebeket családok végzik kisgyerekeseknek ott a szülő,de van óvoda,bölcsi nem fizetnek,kiskutya sétáltatásra,szórólapozásra meg vannak a bevált emberek,alkalmi munka nagyon alkalmanként és az is telítve..stb. szerinted nem próbálom ha ez nekem szól? Persze aki félre is tud tenni a spájz is tele tényleg el sem bírja képzelni...Ez nem Pest!!Jobb lett volna ha inkább nem írsz!!

2013. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben városon én kukázni járnék,falun meg feltétlenül beszereznék öt hat parlagi tyúkot legalább egy két tojást tojnak a zöldeleségből,néhány nyúlat esetleg egy kecskét.De mivel nem írod hol élsz csak találgatni tudok.
2013. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!