Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypal, eBay-ilyenkor mi a...

Levi86 kérdése:

Paypal, eBay-ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Paypal! Ebayen megvásároltak tőlem egy könyvet elég nagy értékben. Persze másnap utalva volt a cash és már küldtem is. Rengeteget postáztam már és kaptam is külföldről. Soha nem volt gond. De már 10 napja nincs új pozíció a Tracking Number alapján. És parázok mert mi van ha elveszett. Biztosítva nincs mert a vevő nem kért eféle szolgáltatást. Bizonylatom van hogy feladtam, tracking number. Kérdés az hogy mi van ha nem kapja meg a vásárló a könyvet? Bukom egészet? Se könyv se pénz?

2013. máj. 2. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. A feladási bizonylatokat jól tedd el. Ha esetleg elveszett volna akkor bizonyítanod kell a feladást a paypalnak. Ha tudod bizonyítani akkor minden OK. Nem a te felelősséged a postázás.
2013. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi! jó lenne ha igazad lenne. Am ezt tapasztalatból tudod? számomra kicsit nonszensz hogy 25.-e óta nem érkezett meg amerikába a 100.000ft-os csomag. értéknyilvánítás nem volt mert biztosítást nem kért a vevő én meg saját zsebből nem fizetem. így is drágább volt a posta mint amit a vevő fizetett és a vevőnek nem jeleztem hogy tartozik még.Nekem már az fura volt hogy feladtam vidékről 22.-én és csak 24.-én kaptam pozíciót Pestről. Tapasztalat hogy aznap éjjelre már normál esetbe minden fel van dolgozva. És feltűnt h ez meg nem volt sehol. Persze írtam a postának és azt mondták 25.hajnalba elment a csomag külföldre. Ami még fura hogy a posta és a usps is ugyan azt a pozíciót mutatja ami még rendben van de egy harmadik a packagetrackr.com meg azt mutatja hogy Kőbányán van..
2013. máj. 3. 08:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, tapasztalatból.


De ne izgulj, nem veszett az el, csak:


1. A posta trackingje csak belföldön pontos. Rengeteg trackes csomagom van EU-nm kívülről / kívülre. Totál pontatlan, gyakran heteket késik a track. Olyan estem is volt, hogy a tracking szerint még kínában volt a csomag a Shenzeni tökömtudja milyen elosztóban, holott már a kezemben volt... Meg olyan is, hogy 20-áig semmi info nem volt benne, csak az, hogy célországba elküldve, majd jelezte a kínai partnerem, hogy megkapta a csomagot 18-án. Majd 22-én átváltott a posta a célországba elküldve státuszból 6 ponton keresztül (ide ment, oda ment) arra, hogy kézbesítve. És az összes ponthoz beírták a 18-i dátumot (22-én....).


Tehát ne izgulj.

Ha repülővel megy a csomag (ha nehéz akkor nem valószínű!) akkor durván 10 munkanap után szokott ált. megjelenni, hogy beért az USA-ba. Ha hajóval megy akkor meg 30....


Az utazások között nem frissül a tracking, csak amikor beér 1-1 elosztóközpontba.

2013. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy küldd el priviben a csomagszámot, megpróbálom megnézni én is, néha ha pl. másik trackelő szolgáltatásban nézed az előbb tudja, hogy hol jár a csomag, mint a posta...
2013. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tavaly június óta küldözgetek.havonta néha többet is de min 1-et.Emellett legalább ugyan ennyit kapok.Singapore-ba küldtem már a keleti országokból. soha nem volt ilyen. Azt tudom h a kínai meg egyéb országoknál néha gáz van...de hogy amerika..Én jórészt oda küldök. 10-ből 8x biztos. Még csak a track sem késett soha. Posta.hu USPS és Packagetrackr-on szoktam követni. Hétvégén meg feleslegesen is figyelem sztem úgy se változik. 3x küldtem Kaliforniába és annak az első utja amerikán belül NewYork. Eddigiekből az egyik 3 a másik hat nap alatt ért oda úgy h utóbbi 6 nap alatt már Kaliforniába volt. Kb hurkolom a kötelet,mert ha ez elveszik..pfffff
2013. máj. 4. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!