Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás előtt, a foglaló...

Lakásvásárlás előtt, a foglaló átadásánál, ügyvédi papír kell, vagy elég egy egymás közötti ügyvéd nélküli szerződés?

Figyelt kérdés
Van egy régebbi ügyvéd által írt foglalós papír, ez lehetne "minta", de nem tudom, hogy ez elfogadható-e. Köszönöm a segítséget.

2013. máj. 10. 09:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Engem biztos le fognak pontozni, de 2 hónapja vettem egy kertes házat, külterületen, mi úgy csináltuk, hogy amikor eldöntöttem, hogy kell, volt már nálam pénz, de még nem adtam oda, viszont az összes adatom megadtam az eladónak, hogy elkezdje intézni az ügyvédet (ismerőse), csak másnap utaltam neki 10%-ot, a többit meg úgy beszéltük meg, hogy részletekben kifizetem, ahogy tudom. (Már 1 hónapja lakom ott, a 2/3-adát kifizettem, és a felújításnak is a felé kész), ajándékozási szerződést írtunk egy jelképes összegben megállapított értékkel, a tulajdoni lap rendben volt, 3 tulaj van, földmérő kimérte az én telkem, majd el lesz kerítve, rákerültem x/x tul hányaddal a tul lapra, mint tulajdonos. Most hétfőn fogok bejelentkezni lakcímbe oda, a maradék pénzt meg következő hónapban kifizetem. Mondjuk az eladótól is függ, mennyire rugalmas, nekem ő intézett mindent, most folyamatban van a saját villanyóra is, de mivel én dolgozok, ő otthon van, ő intézi, én meg amit tudok segítek neki.
2013. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!