Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nagyban vennék használt...

Ha nagyban vennék használt bálás ruhát és a Vaterán szeretném eladni, akkor konkrétan vállalkozónak kell lennem? Vagy ha nem vagyok kereskedő akkor is adhatok el ott nagy tételben?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy nem jó kategóriába raktam a kérdést,de remélem valaki ért hozzá.
2013. máj. 24. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Ertekhatar a lenyeg nem a mennyiseg4
2013. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha üzletszerűen csinálod (már pedig ez az), akkor adóznod kell belőle. Nem feltétlenül kell vállalkozónak lenned, van más lehetőség is.

Persze sokan csinálják feketén, de ha nagy forgalmad van akkor lehet, hogy előbb utóbb rád talál NAV.

2013. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mi a legolcsóbb lehetőség,hogy itt eladhassak?Mármint egy vállalkozás nem kis pénz.Az őstermelői nem tudom mennyibe kerül.Köszönöm!
2013. máj. 24. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
És az őstermelőiddel elvetnéd a bálásruhamagokat a földbe és aratnád a szép 200kg-s bálákat augusztusban?
2013. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez sem egy rossz ötlet,csak minőségi vetőmag kell,hogy sokat teremjen!:))))DE amúgy arra gondoltam,hogy az őstermelői feljogosít az eladásra.Nem vagyok benne a témába,csak egy ötlet volt.
2013. máj. 24. 15:34
 6/8 Linkoln ***** válasza:
55%

Szia!

Mint interneten történő ingóságok értékesítése ráfoghatod a ruháidra hogy azért adod el mert nincs rá szükséged.

Így eladhatsz bármit, telefont, tv-t, ásót, aranyeret (Ha aranyból van.. :)) Azonban, ha egy év alatt január 1-től dec 31-ig több mint 200 ezer ft hasznod származik ebből, akkor le kell adózni személyi jövedelem adót az első forinttól.

A profit azaz haszon alatt azt értem hogy ha 100 egység ft-ért eladsz valamit, akkor 25 egység ft a hasznod. Azthiszem hogy évi 600 ezer ft össz értékesítés után is adózni kell. Azaz ha eladsz Egy bringát fél millióért, majd pedig egy tv-t 150 ezerért akkor már is adó köteles vagy. (Lehet hogy 800 ezer ft a határ, nem tudom mennyit variáltak vle mostanság)

2013. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Linkoln ***** válasza:
79%

Azonban! Ahogy írta egyik kedves válaszoló, nem mindegy hogy neten történő ingóságokat értékesítessz, vagy üzlet szerűen kereskedsz!

Az üzlet szerűen történő kereskedés az első forint után adóköteles. Mi számít annak? Hát, te tudod. A nav, sejti, nem érdemes fezsegetni a határokat. Csak a profitod után kell adóznod, nem hülyeségre alapozzák, ami jár az jár. "Albérletet" kell fizetni midnen az országban élőnek.

2013. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Még nem tiszta a kép,de nem baj:)Hogyha az átvett használt ruhát,vagy bármit,itthon,a háznál adom el számla nélkül,akkor honnan tudja bárki,hogy mennyi az éves haszon?Én sem tudhatom előre!De ha mégis legálisan szeretnék számlával viszonteladó lenni,akkor milyen papírok,engedélyek kellenek hozzá és hol lehet beszerezni őket??
2013. jún. 28. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!