Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kanadából örököltem. Az...

Kanadából örököltem. Az összeget pontosan nem tudom, egy ügyvéd keresett meg, aki örökösök után kutakodott. Csak engem találtak. Mennyi a kifutási idelye, míg megkapom az örökségem?

Figyelt kérdés

2013. jún. 17. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
E-mailben keresett meg egy tök idegen ember, hogy sokmilliót örököltél, és add meg azonnal az összes elérhetőséged, banki adatokat, meg mindent? Ne éld bele magad, hogy milliomos lettél...
2013. jún. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, én valós embertől örököltem.

Semmilyen bizalmas adatot nem kellett megadnom.

A kanadai és a magyar konzulátuson keresztúl bonyolódik a dolog.

Az összeget is csak nekem árulják el.

2013. jún. 17. 08:01
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha kintröl örököltél, akkor ott is van hagyatéki tárgyalás.

Ez függ az ottani iroda gyorsaságától, az ingatlanok, ingóságok, tartozások számba vételétöl... Majd ha ez meg van akkor lesz egy tárgyalás ahol megmondják mennyit kell fizetned. Szerintem erre oda kell utazni. Majd adóznod kell biztosan ott is az öröködési adót. Ha pedig ezek után a pénzt haza akarod hozni, akkor adóznod kell mint külföldröl szerzett vagyn után itt Mo-n is.


Ha meg az elsö válaszoló verziója akkor gyorsan töröld az emailt-

2013. jún. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az egész családfámat felsorolta az ügyvéd, de csak én élek az örökösök közül.
2013. jún. 17. 08:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem e-mailben kerestek meg, hanem telefonon.
2013. jún. 17. 08:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb félév-egy év. Attól is függ mit örököltél (házat? lovat? pénzt?)

Adóznod sajnos itthoni szabályok szerint kell majd.

2013. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mi Ausztráliából örököltünk. Átfutási idő kb. fél év volt. A pénzből amit megkaptunk nem kellett adózni, mert Ausztáliában már minden adót levontak belöle. Mi nem fizettünk egy forintot sem, csak kaptunk.
2013. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En is Ausztraliabol fogok orokolni 11 honapja tart az ugy ..es meg csak most vagyunk talan a vegen mert most kertek el a szamlaszamot amire fogjak utalni az orokseget..tehat szerintem 6hon es 1ev a lebonyolitas ..akinek szerencseje van az 6hon es mar meg is kapja mint az elottem szolo..szerintem ott is attol fug mennyire gyorsan dolgoznak vagy mennyire foglalkoznak az uggyel..de inkabb 1evre szamitsal..es nem kell kiutazni ..mi fogadtunk nemzetkozi ugyvedet az Andrassy uton es az elintezte bar nem 2fillerert mert jol megkerte az arat tobb millat..igaz az orokseg is tobb 10millio..sok sikert szerintem mar lebonyolodott azota:-)
2015. márc. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!