Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Német munkavállalásnál,...

Német munkavállalásnál, magyar főnök-magyar alkalmazott (feketén) nem akarnak fizetni-mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Párom kint dolgozik Németbe, magyar a főnöke,egy ideig nem volt gond, de az utóbbi hetekben a fizetése egy részét ilyen olyan indokkal vissza tartja.Mivel nincs bejelentve így nem is nagyon tud mit tenni.Próbálom bíztatni,hogy mindenre van megoldás, de egyre jobban össze törik, mert most már egyre több pénzt tart vissza és nem hiszi,hogy kifizeti de otthagyni sem meri mit lehet ilyenkor tenni?

Volt már valaki hasonló szituban..van valami tippetek,ötletetek?

Próbáltam mondani neki, hogy csin.fotókat miket csinál és hol és jelentse fel,de azt mondja ez sem érdekli szte az adóhatóságot,mert nincs papírja róla,hogy neki dolgozik..

Mondtam akkor a magyar hatóságoknál,mert ugye magyar a főnök -magyar szabályok vonatkoznak rá ugyan úgy..

Hát nem tudom,segítsetek valami jó ötlettel kérlek.



2013. jún. 27. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Az számít, hogy a cég, ahol dolgozik, Magyarországon vagy Németországban van bejegyezve.
2013. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom..de mi van ha M.o-on és mi van ha Németbe..akkor mit tehetünk ha ezt megtudjuk?
2013. jún. 27. 23:23
 3/5 anonim válasza:
Szia, ez a dolog már ott rosszul kezdődik hogy Magyar a főnöke, valószínűleg a cég is Magyar lehet ezért meri bevállalni hogy feketén dolgoztat, mivel munkaszerződés nincs így esélytelen hogy valaha látni fogja a pénzt a párod.Max azt lehet csinálni hogy ha nem fizeti ki akkor megfenyegeti hogy ráküldi a munkaügyi hatóságot ( feltéve ha több embert is dolgoztat feketén) hát ha akkor észhez tér és kifizeti, de ha nem akkor ráküldeni, munkát sajnos elfelejteni.Ez esetben sajnos bukta a pénz, de viszont ő sokkal nagyobbat fog bukni.
2013. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon kaphat a férjed segítséget:


[link]

2013. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jelentsd be az illetékes szerveknél aztán ha ellenörzás lesz az adot cégbe akkor lebukhat a cég fönöke. Ja amugy a fekete munka hátránya nincs papir hogy ott dolgozik az emberke mák. Max annyit tud csinálni máshova megy dolgozni
2013. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!