Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli segély/ álláskere...

Munkanélküli segély/ álláskeresési támogatás vajon jár nekem gyed/gyes-ről visszatérve/?

Figyelt kérdés
Konkrétan munkában töltött időm 8 év volt aztán jött a két gyerek, 7 évig voltam otthon, a munkaviszonyom végig megmaradt. Sajnos elküldenek, aláírtam a közös megegyezést, mert adnak X összeget, ami magasabb mint a végkielégítésem lett volna. Fog így járni nekem is munkanélküli segély? Közmunkában is részt kell vennem (érettségim van), kis településen élek és a közmunkások árkot kaszálnak, kapálnak ...stb. A munka ellen nincs kifogásom, csak sajnos a társaság nagyon gáz. Mire számíthatok? Köszönöm a válaszokat!!!

2013. júl. 1. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
3 hónapig kapsz álláskeresésit és eddig él a TB-d is
2013. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azon tanakodom, indul most itt nálunk egy nyelv tanfolyam (államilag támogatott - gyakorlatilag ingyen van), hogy jelentkezzek-e. Ezt viszont nem lehet abbahagyni, mert akkor meg kell fizetni az egész tanfolyam teljes díját ami 90ezer. 2 hónapig tart heti kétszer délután. Szerintetek elvállaljam, vagy a munkanélkülibe jobb lehetőségeim lesznek? De ha közben becsúszik egy állás...akkor azt nem tudom elfogadni..hát nem tudom mit tegyek!?
2013. júl. 1. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Két hónap nem hosszú idő, az állás becsúszására valszeg nagyon kicsi az esély ennyi idő alatt, kivéve ha van jó ismeretségi köröd és Pesten keresgélsz.

Pár éve nekem sikerült összehangolni a munkát a tanfolyammal, igaz saját szorgalomból jártam, nem munkaügyis volt, ott nekem még semmit sem ajánlottak, se tanfolyamot, se munkát, férjhez meg külföldre annál többször küldtek volna :(

2013. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!