Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az kertünkben találtam egy...

Az kertünkben találtam egy nagyon réginek tűnő pénzérmét. Mit és hogyan tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés
Amúgy a kiadási dátum már nem látszik, de az egyik barátomnak van hasonló pénze, ami 231-ből való és azt mondta, hogy sokat ér, kb.150 ezret.És ezt hol tudnám eladni vagy felbecsültetni az értékét?

2013. júl. 7. 14:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azt akartam írni, hogy azért ilyen több tízezrekbe ne reménykedj.......


Ha azt mondta, hogy ennyi akkor nagyságrendileg ennyi. Most az, hogy máshol 200-at vagy 500-at mondanak nem sokat érsz vele.

Javasolnám, hogy inkább tartsd meg magadnak.


Amúgy hány éves vagy?

2013. júl. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Átakartak verni, hogy könnyen megszerezzék, ők sem hülyék.

A csalódástól ne félj, szerintem menj el máshoz is minimum még 2-höz.

2013. júl. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 polarbeer ***** válasza:

A 11-es válaszadónak van teljes mértékben igaza (aki ma, július 14.-én írt 10:01 perckor). Ha értéke volna, megmondaná, és sajnos a római pénzek közül is csak az ezüstöknek, és a nagyon ritkáknak van valódi értéke! Érembörzén te is vehetsz 50 - 100 Ft / db áron római pénzt, viszont azoktól te se várj ennél nagyobb értéket!


Valóban régi a pénz, és mivel a kertetekben találtad, tedd el emlékbe! Évek múlva jó lesz visszanézni, mit találtál, és majd a gyerekeknek, unokáknak is meg tudod mutatni! :)


Minden jót!

Üdv:

polarbeer

2013. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!