Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mégis miből élnek sokan, akik...

Mégis miből élnek sokan, akik drága autókkal furrikáznak egész nap a városban?

Figyelt kérdés

Nemtudom épp ésszel felfogni, hogy ezek az emberek mégis miből élnek. Miből van drága autó, ház, stb stb...mert látn csak annyit lát szinte mindenki, hogy egésznap hajt a városban, és mégis van pénze, sosem dolgozik.

Aligha hinném, hogy ennyi embernek van üzlete, étterme, vagy vállalkozása bármi, hisz kisvárosban lakom.



2013. júl. 8. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Mi a franc közöd van neked hogy másnak miből telik ilyen dolgokra? Ezért is tart itt ez az ország mert mindenki csak azt látja, hogy ennek bezzeg nagy autója van, de azt már senki nem látja, nem akarja látni hogy emögött micsoda iszonyat nagy munka, lemondás van. Nekem egy Audi A8-as autóm van, egy nagy házam. Mindenki csak ezt látja. Azonban arra senki nem gondol, hogy én ezekért több évet tanultam, majd dolgoztam, sok lemondás árán, és 12 év alatt sikerült elérnem azt hogy így élek. A kemény munkát soha senki nem irigyli, csak a végeredményt.
2013. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

jahh bocs, te tanultál, fősulis voltál, szüleid ezt valamiből finanszírozták.

de ezeknek akiket én mondok?! végzettsége egszbiztos nincs főiskolai....lemondás?! dehh gondolom mennyi..

és ha iylen művelt vagy mi köze van az ország haaldásának ahhoz, hogy megnézünk valakit aki televan pénzel?!

inkább ösztönöz, hogy én is tegyek valamithogy ilyenné váljak.

de akkor te is elárulhatnád nekem ,hogy ha egész nap kocsikázol, az nem munka, tehát semmit sem csinálsz, akkor honna jöna pénzed?!

itt msot nem azokrol van szó akik reggel kiszéll, este megbezséll a kocsiba és emgy pár kört, hanem aki egész nap eztcsinálja...

2013. júl. 8. 19:18
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
én nem kocsikázom egész nap, azonban mivel ügyeket kell intéznem, ezért sokat járok a városban, és ebből néhányan biztos azt szűrik le hogy nem dolgozom. elárulom neked, aki így kocsikázik 99%-ban ügyeket intéz, stb. Azt meg honnan veszed hogy az illetőknek nincs végzettsége? Ismered őket vagy csak a hasadra ütöttél?
2013. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ügyeket intéz?! hmmm

én is szeretnék tudod havi pár millióért ügyeket intézni a városban!

hogy honnan?! háhhh ha rájuknéznél te is leszűrnéd, ohgy nem az eszükből gazdagodtak meg!

2013. júl. 8. 19:24
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

"ügyeket intéz?! hmmm

én is szeretnék tudod havi pár millióért ügyeket intézni a városban! "


Ebből is látszik, hogy gőzöd sincs semmiről! Egy vállalkozás nem megy magától, annak ügyeit minden nap kell intézni, ügyfelekkel kapcsolatot tartani, új ügyfelekkel tárgyalni, milliónyi teendő van. Persze neked csak az jön le hogy furikázik valaki a városban.

2013. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

meg az hogy tele a zsebe, és tulajdonképpen nem szakad meg....továbbá mindne 7 vége szabad, ünnepnapok otthon, pénteken cska délig dolgozik...stb stb.

de mint mondtam aki tezs érte, tegyen, és menjen is jól neki.

de aki nem...annak miből futja?!

2013. júl. 8. 19:52
 7/16 anonim válasza:
31%
Igen vajon miből telik nekik?vagy csalnak vagy lottót nyert vagy fidesz-es.És ez nem csak az autón...hanem a házon bagy a
2013. júl. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem is értem... Te feljegyzed az autók rendszámát és nézegeted, hogy áááá a Pista ma 7x megy el a főúton vagy mi?


Amúgy elég előítéletes és leegyszerűsített világnézeted van. Egy cég sem megy magától. Ma voltam egy ügyfelemnél, aki egy közepes vállalat ügyvezető igazgatója. Pont ott volt az asztalon a heti "órarendje". Napjában min. 3 program volt neki beírva, néha több is. Természetesen a "program" alatt nem azt értem, hogy reggel 8-10-ig f**zverés, 10-12-ig ebédszünet, stb.. Hanem találkozó ezzel Óbudán, utána bankba pénzfelvét, kifizetés annak az Üllői úton, irodába vissza vezetőségi gyűlésre, majd találkozó Budaörsön...


Így működik egy vállalat. Egy kis városban is simán előfordul, hogy akár egy közért vezetője pl. elmegy a postára minden nap (mert muszáj...) és napi 2-3x elviszi a bevételt a bankba, mert fizetni gyk. mindent átutalással kell és nem biztonságos sem a kasszában sem zsebben százezrekkel mászkálni, inkább napi 3x befizet a bankba...

2013. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

Az meg, hogy miből futja... Azért akár milyen hihetetlen, a magyar lakosság több, mint 1%-a havonta 500,000 forint felett keres.


Ha egy családban 2 ilyen személy is van (ez a gyakoribb, mert az emberek saját közösségükből szoktak párt választani) az havi 1 guriga. Abból azért már lehet jól élni.


Persze mikor a kopasz fuxos csávót látom a Ferrariba akkor azért bennem is felötlik, hogy "bodzázott", de nem csak ilyen van.

2013. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a kerdezo arra gondol, hogy az oylanok miket csianlaht aki leengedett ablak mellett koroznek a varosba egesz nap es bombol a tuc-tuc vagy a notar mery hogy mibol elnek... Mert valjuk be oszinten ezekrol nehezzen tudjuk elkepzelni, hogy oylan uzeltemberek legyenek mint amiket fentebb leirtatok... Vagy rosszul gondolom?! Amugy a fent leirtakkal maximalissan egyutt tudok erteni!!
2013. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!